Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení podzim 2014

.

Hodnocení podzimní části. 

vloženo 21. 11. 2014  18:48 h.

Obrazek"  Po dobře zvládnuté přípravě jsme si při vstupu do sezóny dosti věřili. Opak byl však pravdou. Nezvládli jsme úvodní tři kola ( prohra v Holicích, doma s Hlinskem a v Moravské Třebové). Ve druhém kole se navíc zranil gólový útočník Robin Menšík a naše pozice včetně předváděných výkonů nebyla nijak růžová. Něco jsme si s hráči vysvětlili a trenér Petříček s nimi po taktické stránce hodně zapracoval. Doplnili jsme  kádr na konci přestupního termínu o Filipa Kvíčalu (FK Čáslav, ´94) na postu defenzivního záložníka, získali zpět na post útočníka staronového hráče Zdenka Schnederwinda a navíc se do kádru zařadili již uzdravení Ondra a Vojta Rychnovští. V tomto složení jsme nastoupili k utkání na domácím hřišti s posíleným mužstvem MFK Chrudim a zvítězili. Toto vítězství mužstvo doslova "nakoplo". S drobnými absencemi v týmu jsme na domácím hřišti následně neztratili ani bod, a to nás posunulo na 9. pozici podzimu se 24 body. 
  
Abych byl upřímný. V minulých sezónách jsme z venkovních utkání navozili více bodů nežli nyní a  tím pádem mne mrzí, že se nám podařilo dovézt v podzimu pouhých 5 bodů ze hřišť soupeřů. Sovisející s tím je to, že několik doslova vyrovnaných duelů ( hlavně utkání s  Chocní a Svitavami) neumíme přetlačit na naši stranu alespoň s jedním bodem. Připisuji to víceméně zkušenostem. Máme mladý tým a lavička se nám skládá většinou z loňských dorostenců. Navíc nám v některých případech pomáhali i současní dorostenci. Přes zimu je stále co vylepšovat, zimní příprava je již plně zajištěná. V každém případě hráči odvedli na podzim dobrou práci.
    
Osobně mne mrzí ukončení aktivní činnosti Jirkou Šebkem ( roč. 1983), protože na podzim měl doslova "fazónu" a předváděl výkony téměř jako "za mlada". V zimní přestávce máme jako výbor FO za úkol přivést podobný typ útočníka a pokusit se tuto ztrátu nahradit. Víme ovšem, že to nebude nic jednoduchého a zatím v našem okolí jsme na nikoho typologicky podobného nenarazili.
 Doufám, že na jaře nezklameme a budeme v tabulce plout v klidných vodách středu tabulky.
    
Co se týče mužstev v KP : dle mého názoru je lídrem tabulky to správné mužstvo. Má k tomu nejlepší podmínky a hodně široký kádr hráčů. Holice mne v závěru dosti zklamaly. Výborný tým má Lanškroun i Žamberk. Na Chocni je znát mládí ( v kladném slova smyslu) ale výborné vedení. Některá mužstva dávají přednost zkušenosti, jiná vývoji se svými odchovanci, což já považuji za dobrou cestu. Ovšem v tabulce může vyhrát každý s každým. Poslední Horní Jelení nezachytilo ten rozdíl ve třídách a sympaticky si to zkouší. Tuto situaci znám a vůbec ji jim nepřeji. Snese se na jejich hlavy snad i to co není pravda. Vloni chválení a letos zatracovaní (pravá česká povaha).   
  
Nakonec bych chtěl touto cestou poděkovat za práci, podporu a přízeň všem funkcionářům, hráčům od těch nejmenších až k mužům, rodičům dětí, trenérům, kustodovi, "občerstvovačům" a fanouškům, prostě všem, kteří to s třemošnickou kopanou myslí dobře. Máme své fanoušky také v Praze i v Ostravě. Pražští se pravidelně dostavují na domácí utkání a ostraváci sledují naše utkání v "lokále" na plátně přes projektor a 
www.tvcom.cz. Nesmírně si toho vážíme a jsme za to rádi.
                Všem týmům v KP, přeji  do nového roku mnoho štěstí, zdraví, sil a pohody.
 " 

Ing. Tomáš Jambor

předseda FO ŽSK Třemošnice