Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezona 2014/2015

.

Třemošnice je připravena na novou sezonu.

vloženo 11. 8. 2013 22:59 h.

ObrazekJiž tuto sobotu startuje další ročník krajského přeboru dospělých. Třemošnice se představí na horké půdě v Holicích.

Předseda klubu Tomáš Jambor zhodnotil letní přípravu.

Jste spokojen s letní přípravou a s posílením kádru ?
Spokojeni jsme. Letní přestávka je krátká, takže se ladí spíše sehrání týmu a systém. Již takto mladé mužstvo jsme ještě více omladili o končící dorostence Martina Filipa a Radima Krátkého plus Menšíka a Kováče z nižších tříd. Všichni ukázali, že do kádru patří. Chceme využívat v co největší míře vlastní odchovance a doplňovat je o talentované hráče z okolí.

Jak se vám zamlouvá změna pravidla, že v případě nerozhodného stavu se zahrávají pokutové kopy a vítěz dostane druhý bod navíc ?
Nedokážu posoudit, jak to soutěž ovlivní. Já osobně si budu přát, abychom těchto rozstřelů měli co nejméně a o bodech rozhodli v řádné hrací době. Jak známo penalty jsou loterie.

Cíl týmu pro sezonu ?
Jednoznačně nespadnout. Není příjemné hrát o záchranu do posledního kola. Ale zase na druhou stranu s nadsázkou - je to adrenalin.

Jak již bylo řečeno, třemošnická kabina nezažila žádné „letní“ zemětřesení a tým opustilo pouze několik hráčů.

Odešli:  Z. Schneiderwind (Č. Janovice), M. Král (Čáslav, následně Kutná Hora) – všichni ukončené hostování.

Přišli: Robert Menšík (hostování z Červené Janovice), Miroslav Kováč (hostování z Horní Bučice), Ondřej a Vojtěch Rychnovský (obnovená činnost po dlouhodobém zranění), Miroslav Šindelář, Martin Filip a Radim Krátký (příchod z dorostu).

Soupisku mužstva dospělých najdete - zde

Dorost :
Mužstvo dorostu
bude hrát krajský přebor, který se rozrostl ze 14. na 16. mužstev. Nováčci soutěže : TJ Svitavy B, TJ Sokol Živanice / Lázně Bohdaneč, TJ Jablonné nad Orlicí, Sokol Pomezí / SK Polička, TJ Svídnice / SK Spartak Slatiňany, 1. FC Žamberk / FK OEZ Letohrad B
Co se týká dál mužstev dorostu, bylo přihlášeno B mužstvo. Zde se naskytla šance spojit dorost s vedlejším SK Ronovem nad Doubravou a hrát okresní přebor. Tuto nabídku Ronov nad Doubravou akceptoval a došlo k "souklubí" SK Ronov n. D./ŽSK Třemošnice B. Toto mužstvo bude hrát svoje domácí utkání na hřišti v Ronově nad Doubravou.

Starší a mladší žáci budou hrát krajský přebor.

Starší a mladší přípravka bude hrát krajskou soutěž


.

Farmy může zřídit i kraj, ale ... 

vloženo 13. 8. 2014 16:50 h.

mic2.jpgKluby v kraji mohou nově fungovat coby farmářské týmy klubů z českých soutěží, což se na Pardubicku týká prozatím dvou - Žamberku a Hlinska. Můžete vysvětlit přínos téhle záležitosti ?

Farmy může zřídit i kraj, ale ze strany klubů k tomu nebyl žádný impuls. Tato novinka umožní hráčům z nižší soutěže si vyzkoušet vyšší třídu bez nutnosti hostování nebo střídavých startů a naopak možnost rozehraní v nižší soutěži. Vždy jde o spolupráci oddílů a hráčů. Pokud k tomu někdo přistoupí tak, že se nemusí již starat o mládež a další hráče, protože má farmu, tak je to cesta k zániku.   

Pardubice - (losovací aktiv 2014 / 2015) - Nejdůležitější změnou nadcházející sezony krajského přeboru dospělých je v případě nerozhodného výsledku zahrávání pokutových kopů, čímž fotbalovým zápasům přibude i na atraktivnosti. Jejich vítěz získá bod navíc.
 Další novinkou jsou farmy, pod divizní Živanice padá Hlinsko, pod divizní Ústí nad Orlicí zase 1. FC Žamberk.
 Také byl upraven sazebník odměn rozhodčím. Rozpis mistrovských soutěží PKFS bude vydán v elektronické podobě a k dispozici budou od konce července na webových stránkách svazu. Tím pádem již brožury "Rozpis soutěží" nespatří světlo světa.  

 


.