Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články jaro 2014

.

Ukončení sezony mladší a starší přípravky.

vloženo 29. 6. 2014 9:15 h.

ObrazekV pátek 20. 6. 2014 opět po roce  vyrostlo na břehu Zlatého potoka  početné stanové městečko.

Týmy mladší a starší přípravky, včetně rodičů, ukončily úspěšnou sezónu 2013 / 2014 společným dvoudenním stanováním. Po založení stanového městečka následoval Maxiturnaj PGA Tour  v minigolfu všech účastníků stanování. Máme nejen šikovné fotbalisty ale i golfisty.  Jenom doufám, že nezaložíme ve Třemošnici i mládežnický golfový oddíl...  Následným krátkým zhodnocením  sezóny trenéry obou týmů a předáním dárků všem hráčům jsme se dostali konečně k zapálení táboráku a opékání buřtíků. Volná zábava pokračovala až do setmění . A pak se to stalo, ze tmy se vynořila tanečnice s ohněm. Desetiminutová produkce si vysloužila bouřlivý potlesk všech. Vyhlášení večerky uvrhlo naše neúnavné fotbalisty do spacáků. A pak již  následovalo udržování  ohně rodiči  do ranních hodin…

Celá akce se vydařila a ranní loučení účastníků stanování, nás utvrdila v tom, že tyto společné tmelící akce mají hluboký smysl.

Děkuji rodičům za podporu a zodpovědnost, sponzorům za štědrost, kolegům trenérům za kvalitní práci a pevné nervy a se všemi se těším v srpnu opět na shledanou.

Krásné prázdniny a dovolenou všem. 


.


Kvalifikační turnaj starší přípravky o Pohár PKFS.

vloženo 5. 6. 2014 16:15 h.

ObrazekV neděli se starší přípravka zúčastnila kvalifikačního turnaje o pohár PKFS v Přelouči. Turnaje se zúčastnilo 8 mužstev, první tři mužstva postoupila do finálového turnaje o krajského přeborníka, který se koná tuto neděli v Lázních Bohdaneč.


Hrálo se systémem každý s každým, 1x 18 minut.

ŽSK – SK Pardubičky  - 4 : 2 (Pavel Skokan 2x, Michal Musílek, Tadeáš Oswald)
ŽSK - FK Přelouč - 0 : 1
ŽSK – TJ Přelovice - 3 : 3 (Tadeáš Oswald, Daniel Krška, Štěpán Míšek)
ŽSK – FC Hlinsko - 1 : 2 (Pavel Skokan)
ŽSK – MFK Chrudim - 0 : 4
ŽSK – SK Nemošice - 5 : 2 (Daniel Krška 2x,Štěpán Míšek, Tadeáš Oswald, Lukáš Skokan)
ŽSK – Spartak Slatiňany - 6 : 0 (Štěpán Míšek 2x,Tomáš Tlustý, Jakub Tlustý, Tadeáš Oswald, Daniel Krška)
 
V konečné tabulce jsme obsadili 4. místo, tedy těsně pod postupovými příčkami.

Pořadí : MFK Chrudim, FC Hlinsko, FK Přelouč, ŽSK Třemošnice, TJ Přelovice, SK Pardubičky, SK Nemošice, Spartak Slatiňany

Sestava : Jakub Tlustý - Lukáš Skokan, Václav Michálek, Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Tomáš Dočekal - Jakub Musílek, Marek Jeřábek, Daniel Krška,Pavel Skokan, Michal Musílek - Tadeáš Oswald

Na turnaji jsme potvrdili kvalitní výkony z posledních turnajů krajské mini ligy. Lepší koncovka, hlavně v utkání s Přeloučí, nás připravila o finálový turnaj. Velká pochvala pro všechny naše fotbalisty. Makáme dál !!!

Do konce června i nadále trénujeme v úterý a ve čtvrtek. V jednání je ještě přáteláček s Chotěboří. Zhodnocení úspěšné sezóny proběhne s rodiči a sponzory  u táboráku při dvoudenním stanováním 20. a 21. června. A možná přijde i kouzelník…..

.

14. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 26. 5. 2014 16:25 h.

ObrazekPoslední kolo sezóny krajské miniligy přípravek  jsme si užili v Přelovicích.  Do Přelovic zavítaly dále týmy SK Holice a Junior Skuteč.
Do  prvního utkání s týmem Holic jsme vstoupili aktivně a odměnou nám bylo vedení až 4:0, soupeř v závěru utkání snížil na 4:2, ale poslední slovo jsme měli my a upravili jsme na konečných 5:2. O naše branky se podělili 2x Tadeáš Oswald, 2x Štěpán Míšek a Tomáš Dočekal.

Dobrý výkon jsme chtěli zopakovat i v druhém utkání s týmem Junioru Skuteč.  Aktivita, chuť hrát a kombinovat nám i v tomto utkání přinesla vítězství v poměru 7:2 (3x Štěpán Míšek, Tadeáš Oswald, Tomáš Tlustý, Marek Tlapák, Tomáš Dočekal).

S touhou dokázat, že kvalitní výkony a vítězství v prvních dvou utkáních nebyly náhodné jsme vstoupili i do třetího utkání proti domácím borcům. Bouřlivá atmosféra a kvalitní tým domácích avizovaly zajímavý mač.

Do utkání jsme vstoupili  lépe my. V prvním poločase jsem se zaslouženě ujali vedení 2:0 brankami našeho „buldoka“ Tadeáše Oswalda.  V druhém poločase nám začali docházet síly a soupeř po individuálních akcích vyrovnal. Nicméně nezměrnou bojovností celého týmu jsme i toto utkání dovedli do vítězného konce, když naše vítězství 3:2 zajistil přesnou střelou Tomáš Tlustý.

Tři vítězné pokřiky jsme si mohli vychutnat poprvé v sezóně. Všechna vítězství byla zasloužená a hlavně po kvalitních výkonech. Po vykoupení všech párků v rohlíku, lízátek, pendreků a malinovky v  místním občerstvení jsme se již těšili na tradiční vítězné kolečko na kruhovém objezdu, tentokrát  v Přelouči.

Vynikající turnaj odehráli : Jakub Tlustý – Václav Michálek, Lukáš Skokan, Tomáš Tlustý, Tomáš Dočekal, Štěpán Míšek – Marek Tlapák, Marek Ouřecký, Tadeáš Oswald.

V neděli 1. 6. sehrajeme kvalifikační turnaj o Pohár PKFS v Přelouči, kde se budeme snažit potvrdit výkony z poslední doby. Odjezd autobusem v 7:45 z autobusového nádraží.

.

13. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 20. 5. 2014 16:15 h.

ObrazekPo čtrnácti dnech jsme odehráli další  kolo krajské miniligy  opět ve Slatiňanech. Nominaci na turnaj nám zkomplikovalo více absencí než obvykle. Na turnaj jsme museli tedy mimořádně povolat Daniela Kršku  a dále využít  Adélu Kružíkovou z družstva mladší přípravky.

Na úvod turnaje jsme se utkali s FK Přelouč. Bohužel jako obvykle se první zápas rozjíždíme pomalu. Soupeř si i přes naše šance vypracoval poločasové dvougólové vedení. V herně lepší druhé půli se nám podařilo pouze snížit Štěpánem Míškem na konečných 1:2.

Do druhého utkání, tentokrát s týmem domácích, jsme již vstoupili aktivně.  Domácí jsme kombinačně po celé utkání přehrávali. Převahu jsme korunovali ale  pouze dvěma brankami (Tomáš Tlustý, Daniel Krška). Opět jsme neproměnili spoustu šancí nebo nedotáhli do konce slibně rozjeté kombinace a průniky. A jak to ve fotbale bývá, soupeř v závěru utkání zdramatizoval náhodným gólem na konečných 2:1.

Poslední utkání s týmem Junior Skuteč bylo o morálce a bojovnosti. Průběh utkání byl vyrovnaný. Ujali jsme se vedení po kombinaci po ose Míšek – Tlustý a zakončující Krška, soupeř vyrovnal po chybné rozehrávce Jakuba Tlustého, ale naše vítězství 2:1 zajistil tvrdou střelou  Daniel Krška po rychle rozehraném rohovém kopu.

Náš herní projev se zlepšoval zápas od zápasu. Tak jako na  minulých  turnajích  jsme měli opět  problémy s koncovkou a nižší aktivitou v prvním poločase úvodního zápasu. Naopak nechybí nám snaha o kombinaci a prosadit se v soubojích 1v1, rovněž bojovnost, obětavost a nasazení. Poměrně dobře jsme se vyrovnali i s nutnou rotací postů.

Sestava:  Jakub Tlustý - Václav Michálek, Lukáš Skokan, Tomáš Tlustý, Tomáš Dočekal, Štěpán Míšek – Adéla Kružíková, Daniel Krška.

.

12. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 12. 5. 2014 16:15 h.

Obrazek„K dalšímu kolu krajské miniligy přípravek jsem se vydali tuto neděli tentokrát do Holic. Na turnaji jsme se postupně utkali s týmem SK Nemošice, Spartak Slatiňany a SK Holice.

Naši dnešní soupeři byli především, až na výjimky, fyzicky vyspělejší, urostlejší. Tomuto hendikepu jsme čelili věku přiměřenou fotbalovostí a bojovností. Snaha o kombinace a prosazení se v soubojích 1v1 sice často ztroskotala na důraze a síle soupeřů, ale  i přesto jsme  předvedli řadu pěkných momentů. Nejkvalitnější utkání jsme sehráli s domácími borci. Utkání se šancemi na obou stranách, dramatickými okamžiky a kvalitními individuální výkony bylo vrcholem turnaje. Ozdobou utkání  byl i čin fair play našeho brankáře Jakuba Tlustého, který za stavu 3: 2 v náš prospěch přiznal, že se míč po střele domácího hráče  od břevna odrazil za brankovou čáru, což nepostřehl rozhodčí ani početná divácká kulisa.

Z Holic jsme odjížděli všichni spokojeni a na kruhovém objezdu v Chrudimi jsme si celý autobus užili „vítězného kolečka“ Tentokrát prohrál ten, co zůstal doma…...“ 

Třemošnice - SK Nemošice - 2 : 1  (Štěpán Míšek, Tadeáš Oswald)
Třemošnice – Spartak Slatiňany - 1 : 1 (Štěpán Míšek)
Třemošnice – SK Holice - 4 : 4 (Štěpán Míšek 2x, Tadeáš Oswald, Václav Michálek)

Sestava : Jakub Tlustý – Lukáš Skokan, Václav Michálek, Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Tomáš Dočekal – Karel Zunt, Tadeáš Oswald.

.

11. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 6. 5. 2014 18:35 h.

ObrazekSlunečné ale chladné nedělní dopoledne jsme strávili ve  slatiňanské fotbalové aréně, kde jsme spolu s týmem domácích a dále s týmem  Přelovic a Pardubiček  absolvovali další kolo krajské miniligy.

Nedělní turnaj se nám vůbec po nepovedl. Ve všech utkáních nám chyběl především pohyb. Individuální činnost jednotlivců byla na  nízké úrovni, týmový projev byl chaotický. Práci s míčem a pohledné kombinace jsme zapomněli ve Třemošnici, do Slatiňan jsme si přivezli pouze bojovnost, ale  ta samotná na soupeře nestačila.

ŽSK – SK Pardubičky - 1 : 5 (Tadeáš Oswald)
ŽSK – Spartak Slatiňany - 3 : 3 (Štěpán Míšek, Tomáš Tlustý, Vladimír Novák)
ŽSK – TJ Přelovice - 3 : 7 (Vladimír Novák, Lukáš Skokan, Václav Michálek)

Sestava : Jakub Tlustý – Václav Michálek, Lukáš Skokan, Tomáš Tlustý, Tomáš Dočekal, Štěpán Míšek – Karel Zunt, Tadeáš Oswald, Vladimír Novák 

.

10. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 29. 4. 2014 21:55 h.

ObrazekPo čtrnácti dnech jsme opět na domácím hřišti pořádali turnaj Krajské miniligy přípravek. Tentokrát jsme za krásného počasí na krásném zeleném pažitu změřili síly s týmy SK Holice, FK Přelouč a SK Pardubičky.ŽSK Třemošnice – SK Holice  - 3 : 0 (Tadeáš Oswald 2x, Tomáš Tlustý)
ŽSK Třemošnice – FK Přelouč - 4 : 2  (T. Tlustý 2x, Š. Míšek, T. Oswald)
ŽSK Třemošnice – SK Pardubičky - 1 : 4  (Štěpán Míšek)

V prvních dvou utkání jsme sice zvítězili, ale výkony jednotlivců byly poznamenány větším množstvím chyb než obvykle. V soubojích 1v1 jsme nebyli dostatečně odvážní, aktivní  a některé herní situace jsme řešili zbrkle nebo naopak pomalu. Jako v minulých zápasech jsme opět byli nedůrazní v koncovce. Přesto byly k vidění pěkné fotbalové momenty.  

Ve třetím utkání nám došly síly a soupeř utkání v pohodě dohrál. S úbytkem sil přibývalo logicky i množství našich  chyb, které soupeř trestal. Soupeř střídal celý turnaj kompletní dvě  pětice, my měli pouze dva hráče na střídání.

Sestava : Jakub Tlustý – Václav Michálek, Lukáš Skokan, Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Tomáš Dočekal – Tadeáš Oswald, Vladimír Novák

.

9. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 22. 4. 2014 18:50 h.

ObrazekO velikonoční Bílé sobotě se  starší přípravka vydala na další mistrovský turnaj, tentokrát do Nemošic.  Díky několika pochopitelným, ale i nepochopitelným absencím, jsme celý turnaj absolvovali pouze s osmi hráči.  

Fotbal je kolektivní sport ale zodpovědnost vůči kolektivu je pro některé rodiče cizí a neznámý pojem.

V úvodním utkání jsme si vykoledovali od týmu Junioru Skuteč  osmičku. Soupeř nekompromisně trestal naše chyby při rozehrávce a byl důrazný v koncovce. Chyby pramenily i z nutné rotace hráčů na všech postech.  I my jsme si vypracovali šance, ale alespoň čestného úspěchu jsme se nedočkali.

V druhém utkání s domácím týmem si naši hráči již uvědomovali hru na různých postech. Utkání skončilo remízou 4:4 (2x Pavel Skokan, Ladislav Novák, Štěpán Míšek). Stejně jako minulý týden jsme s tímto soupeřem neproměnili  řadu dalších šancí.  

V posledním  utkání s týmem SK Pardubičky jsme očekávanému úbytku sil čelili častým střídáním. Opět jsme si vypracovali spoustu šancí, většinu utkání jsme vedli, soupeř ale v závěru stačil vyrovnat a doslova v posledních sekundách remízu 2:2 (2xPavel Skokan) pro nás zachránil fantastickým zákrokem brankář Vašek Michálek.

Již tradičně jsme se ve všech utkáních snažili kombinovat a prosazovat se „povinnými“ kličkami přes soupeře v soubojích jeden na jednoho. Všech osm statečných si sáhlo na dno svých sil. Bojovnost, odhodlání a nasazení je někdy více než talent. Všichni si zaslouží pochvalu za fotbalové dovednosti a bojovné srdíčko.

Sestava :  Vašek Michálek – Lukáš Skokan, Marek Tlapák, Pavel Skokan, Tomáš Dočekal, Štěpán Míšek -  Karel Zunt, Ladislav Novák

.

8. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 14. 4. 2014 15:50 h.

ObrazekNa první jarní  turnaj  Krajské miniligy  starších přípravek zavítaly pod Lichnici týmy SK Nemošice, TJ Přelovice a FK Přelouč.

V úvodním utkání jsme tým SK Nemošice kombinačně přehrávali a spoustu šancí nevyužili, přesto  utkání skončilo výsledkem 3:3. Našimi střelci byli  2x Tomáš Tlustý a Tomáš Dočekal.

S týmem Přelovic bylo k vidění kvalitní a bojovné utkání. V prvním poločase jsme my šance neproměňovali, soupeř ano. Poločasový výsledek byl sice 0:4, ale brankami Štěpána Míška, Tadeáše Oswalda a Tomáše Tlustého v druhém poločase jsme utkání zdramatizovali. Druhé utkání jsme přesto prohráli 3:5.

Třetí utkání s týmem FK Přelouč jsem zahájili aktivně a ujali se vedení 2:0 brankami Štěpána Míška. Soupeř se ale nevzdal a utkání čtyřmi brankami v řadě otočil. V závěrečném náporu na konečných 3:4 korigoval ještě Tomáš Tlustý. Na vyrovnání jsme už ale neměli síly.

Ve všech utkání jsme se individuálně prosazovali a předvedli celou řadu líbivých kombinací v součinnosti 2 až 3 hráčů. Pouze malý důraz, ukvapenost nebo naopak nerozhodnost v koncovce nám nepřinesly více vstřelených branek. Ze zúčastněných týmů jsme se presentovali asi největší snahou  o konstruktivní rozehrávku a kombinační hru. Všichni hráči vedle snahy o fotbalové řešení situací prokázali velkou  bojovnost a nasazení. Velká spokojenost a pochvala pro všechny!!!

Sestava :
Jakub Tlustý - Adéla Kružíková, Václav Michálek, Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Tomáš Dočekal – Lukáš Skokan, Karel Zunt, Tadeáš Oswald, Tomáš Radil.


.