Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články podzim 2013

.

6. kolo Krajská sotěž - Starší přípravky.

Vloženo 21. 10. 2013 15:50

ObrazekK poslednímu utkání podzimní části krajské miniligy jsme se v sobotu 19. 10. 2013 vydali do Nemošic. Do Nemošic  nás dopravil luxusní autobus, takže si naši borci mohli připadat jako hráči Viktorky Plzeň cestující k zápasu  Champions league.  Bohužel si tento pocit mohlo představit pouze  sedm  našich fotbalistů, ostatní onemocněli nebo zaspali.  Pozitivní náladu z autobusu jsme přenesli i na hřiště.

Prvním naším soupeřem byl tým domácích borců.  Proti urostlému soupeři  (většina hráčů ročník 2003) jsme se neustále snažili o rozehrávku už od brankáře a následné kombinace a průniky. V utkání jsme zvítězili 2:1. Jeden z průniků proměnil Štěpán Míšek a druhou branku z penalty vsítil Tomáš Tlustý.

Po lehké svačince jsme nastoupili k druhému utkání proti tradičnímu soupeři, týmu SK Holice. Neustálá snaha o kombinaci nám přinesla odměnu v podobě sedmi branek v síti soupeře. V utkání jsme zvítězili 7:4, o naše branky se postaral 4x Štěpán Míšek, Daniel Marek, Václav Michálek a Tomáš Tlustý.

Poslední turnaj se nám povedl jak předvedenou hrou, tak i výsledkově. Turnaj jsme si od začátku do konce užili: luxusní autobus, krásné fotbalové počasí,  delegovaní rozhodčí, předvedená hra, dva vítězné pokřiky,  hranolky, kofča, párky v rohlíku v místním bufíku, veselí rodiče a děda Michálek. Zkrátka konec dobrý, všechno dobré!!! Makáme dál!!!

Sestava: Jakub Tlustý-Lukáš Skokan, Václav Michálek, Tomáš Tlustý, Tomáš Dočekal, Štěpán Míšek, Daniel Marek.

Nejbližší program:  Do konce října trénujeme normálně, od listopadu  umělka nebo tělocvična (podle počasí).  Program zimních halových turnajů bude brzy zveřejněn

.

5. kolo Krajská sotěž - Starší přípravky.

Vloženo 13. 10. 2013 17:30

ObrazekV sobotu 12. 10. jsme byli pořadateli dalšího turnaje krajské miniligy přípravek.

Pod Lichnici zavítaly týmy FK Junior Skuteč a Spartak Slatiňany.

Turnaj jsme otevřeli utkáním s týmem Skutče. Soupeř byl od začátku pohyblivější a během první půle si vytvořil dostatečný náskok 4:0. Po poločasové domluvě a probuzení jsme soupeře krátkou chvíli potrápili. Snížili jsme až na 3:4 po individuálních akcích Štěpána Míška. Poté opět soupeř zabral a v utkání zvítězil 8:3.

S týmem Slatiňan jsme sehráli vyrovnané utkání. V úvodu utkání byli sice aktivnější hosté a ujali se vedení až 1:3. Bojovností se nám podařilo utkání v závěru alespoň zremízovat na konečných 4:4. O naše branky se rovným dílem podělili Štěpán Míšek a Tomáš Tlustý.

Na domácím turnaji byla naším největším problémem nízká nebo praktická nulová aktivita některých našich chlapců!!! Pohyblivost, obecná rychlost, obratnost, nasazení, bojovnost jsou předpokladem zvládnutí specifických fotbalových dovedností. Bohužel někteří chlapci základní předpoklady v utkáních nesplňují. Rovněž je neustále naším problém orientace v prostoru a fixace na míč. Musíme se zaměřit pozitivní prvky z tréninku přenést do utkání. Poslední turnaj podzimu sehrajeme příští týden v Nemošicích.

Sestava : Tomáš Tlustý (Marek Jeřábek) - Václav Michálek, Lukáš Skokan, Marek Jeřábek (Tomáš Tlustý), Štěpán Míšek, Martin Rakaš - Daniel Marek, Tomáš Dočekal, Karel Zunt.

.

4. kolo Krajská sotěž - Starší přípravky.

Vloženo 7. 10. 2013 16:15

ObrazekNedělní fotbalové dopoledne 6. 10. 2013 jsme prožili v pěkném sportovním areálu v Chocni. Naším soupeřem na choceňské umělce byl kromě týmu domácích také tým FK Přelouč.

 

Právě s týmem Přelouče jsme turnaj zahájili. I přes naše šance se soupeř ujal vedení. S postupem času jsme zlepšili koncovku a utkání dovedli do vítězného konce v poměru 5:3. O naše branky se postaral 3xŠťěpán Míšek, Václav Michálek a Tomáš Dočekal.

Po krátké přestávce jsme nastoupili proti týmu domácích. Fyzicky zdatnější domácí stříleli z každé pozice a dominovali v osobních soubojích. Skóre narůstalo a nakonec se zastavilo na stavu 1:12 v náš neprospěch. Od ještě většího přídělu nás ochránil svými zákroky brankář Jakub Tlustý. Střelcem našeho čestného úspěchu byl Štěpán Míšek.

Fyzická převaha soupeře a vlažný (mírně řečeno) přístup některých našich chlapců byl hlavním důvodem debaklu. Na turnaji jsme sehráli dvě naprosto rozdílná utkání. Charakteristickým znakem fotbalu této věkové kategorie je mimo jiné, výkonová nevyrovnanost, což jsme dnes potvrdili. Dalším důkazem tohoto tvrzení je i výsledek našich soupeřů, kdy tým Přelouče v úvodním utkání turnaje zvítězil nad týmem domácích. Příští sobotu se opět představíme na domácí půdě.

Sestava : Jakub Tlustý - Václav Michálek, Karel Zunt, Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Tomáš Dočekal - Lukáš Skokan,Tadeáš Oswald, Vladimír Novák, Martin Rakaš.

.

3. kolo Krajská sotěž - Starší přípravky.

Vloženo 2. 10. 2013 16:19

ObrazekZa krásného slunečného podzimního počasí se v sobotu 27. 9. 2013 družstvo naší starší přípravky představilo na domácím hřišti. Soupeřem nám byly týmy TJ Přelovice a SK Pardubičky.

Bohužel jsme před domácími diváky nezopakovali výkony z minulého týdne a obě utkání jsme prohráli. S týmem Přelovic 2:7 (Tadeáš Oswald, Štěpán Míšek) a s týmem Pardubiček 2:6 (Tadeáš Oswald, Lukáš Skokan).V obou utkáních jsme soupeřům vzdorovali pouze první poločasy. Soupeři nás předčili především v rychlosti, pohybu bez míče a práci s míčem. V obou týmech soupeřů byly navíc 2 až 3 výrazné individuality.

Konstruktivní založení útoku jsme tentokrát asi zapomněli v kabině. Snad příště na turnaji v Chocni.

Jakub Tlustý – Lukáš Skokan,Tadeáš Oswald,Tomáš Tlustý,Štěpán Míšek,Tomáš Dočekal – Václav Michálek, Vladimír Novák, Pavel Skokan, Daniel Marek,Karel Zunt.


.

2. kolo KS - Starší přípravky.

Vloženo 22. 9. 2013 9:19

ObrazekPo zrušeném turnaji minulý týden z důvodu deštivého počasí jsme se k dalšímu turnaji vydali 21. 9. 2013 do Holic. Na turnaj jsme odjeli pouze ze sedmi statečnými.

V prvním utkání nás čekal tým domácích, SK Holice. I přes první obdržený gól vítězíme vysoko 9:1. Snaha o kombinaci se střídala s individuálními průniky, zkrátka bylo se na co dívat. O naše branky se postarali Štěpán Míšek 6x, Jakub Tlustý, Tadeáš Oswald a Karel Zunt.

Po krátké přestávce jsme nastoupili k druhému utkání, tentokrát proti týmu SK Nemošice. Stejně jako v prvním utkání jsme soupeře přehrávali v kombinaci, ale síly na těžkém podmáčeném terénu postupně docházely. Vlivem úbytku sil a tvrdé hře soupeře odcházíme nakonec poraženi 4:5. Je varující, že delegovaný rozhodčí musel v této věkové kategorii hráče soupeře 2x napomínat žlutou kartou za hrubé zákroky !! Našimi střelci branek byl 3x kanonýr Štěpán Míšek a Tomáš Tlustý.

Velmi potěšující byla v obou utkáních snaha o vědomou kombinaci a součinnost dvojic až trojic. Z předvedených výkonů našich sedmi statečných máme velmi dobrý pocit a věříme, že podobnými výkony potěšíme diváky i příští sobotu (28.9.) na domácím hřišti. Tímto zveme fandy i na fotbal našich nejmenších! Účast a podporu rodičů považujeme za samozřejmou!

Sestava: Tomáš Tlustý (Jakub Tlustý) – Martin Rakaš, Karel Zunt, Jakub Tlustý (Tomáš Tlustý), Tadeáš Oswald, Štěpán Míšek, Václav Michálek.


.

1. kolo KS - Starší přípravky.

Vloženo 9. 9. 2013 16:22

ObrazekÚvodní turnaj Krajské soutěže starší přípravky (ročníky narození 2003 a 2004) jsme sehráli v neděli 8. 9. 2013 v Přelovicích.
Soutěž starší přípravky se již hraje na větší hřiště v počtu 1+5 a 2x20 minut.

Naším prvním soupeřem byl tým domácích. Utkání mělo jednoznačný průběh a domácí nás přejeli 13:1. Střelcem našeho čestného úspěchu byl Štěpán Míšek.

Po krátké přestávce jsme nastoupili k druhému utkání s týmem SK Pardubičky. Utkání mělo vyrovnaný průběh, ale i tentokrát odcházíme poraženi 3:4. Našimi střelci byli Štěpán Míšek,Jakub Tlustý a Tadeáš Oswald. Zápas jsme absolvovali většinou s hráči ročníku 2004 a v plné míře se ukázala časoprostorová dezorientace na větším hřišti s větším počtem hráčů. V kombinaci s malým pohybem,důrazem, nízkou aktivitou a individuálními nedostatky při práci s míčem většiny našich hráčů byl náš herní projev na prvním turnaji chaotický.


Sestava : Jakub Tlustý (Tomáš Tlustý) - Jan Rožek, Karel Zunt, Tomáš Tlustý(Jakub Tlustý), Štěpán Míšek, Tomáš Dočekal -  Lukáš Skokan,Tomáš Radil, Václav Michálek, Tadeáš Oswald, Martin Rakaš.


.