Články podzim 2014

.

7. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 28. 10. 2014  18:49 h.

ObrazekV sobotu 25. 10. 2014 jsme podzimní část krajské soutěže miniligy starších přípravek zakončili na exligovém stadionu v Bohdanči.

ŽSK – TJ Přelovice - 1 : 8 (Marek Tlapák)

ŽSK – FK Bohdaneč - 1 : 4 (Daniel Marek)

ŽSK – MFK Chrudim B - 4 : 12 (3x Daniel Marek, Mira Harakal)

Soupeři byli ve všech utkáních důraznější a přesnější v zakončení. My jsme více než normálně zapomínali bránit a tak Adélka v brance mohla předvést své umění. I když tomu výsledky neodpovídají, i my jsme poměrně dobře kombinovali, ale naše zakončení bylo nedůrazné nebo pomalé. Pozitivem byla snaha všech  o „fotbalové“   řešení  situací  s minimem nákopů a odkopů.

Sestava: Adéla Kružíková - Vašek Michálek, Vojta Valčík, Mára Tlapák, Tom Dočekal, Zuzka Šmídová - Dan Marek, Míra Harakal, Filda Hanuška

Nyní budeme v úspěšné sezóně pokračovat halovým programem.

Tréninky budou ve školní tělocvičně každé úterý od 16:30 do 18 hodin.

Tréninkový program bude doplněn dalšími aktivitami ve SRC Lihovar (bazén, Bosu,…).

Plánované  halové turnaje: 29.11. Chvaletice, 13.12. Skuteč, 24.1. Holice, 7.2. Chrudim, 14.2. Chotěboř, 22.3. Skuteč

.

6. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 21. 10. 2014  20:29 h.

ObrazekNa nedělní turnaj (19. 10. 2014) přípravek pod Lichnici zavítaly týmy FK Lázně Bohdaneč, SK Holice a Spartak Slatiňany.

ŽSK – FK Lázně Bohdaneč - 4 : 0 (Tom Dočekal, Dan Marek, Kuba Tlustý, Zuzka Šmídová)

ŽSK – SK Holice - 1 : 3 (Tom Tlustý)

ŽSK – Spartak Slatiňany - 1 : 2 (Tom Tlustý)

Pouze v prvním utkání jsme dokázali navázat na dobré výkony z minulého turnaje v Přelouči.

V druhém utkání jsme ustoupili od kombinační hry a zaslouženě prohráli.

V třetím utkání jsme možná nešťastně prohráli, nicméně soupeř byl v koncovce efektivnější.

Společným znakem ve všech utkáních byl náš malý  a pomalý pohyb bez míče i s míčem.

Sestava : Kuba Tlustý - Venca Michálek, Mára Tlapák, Tom Tlustý, Zuzka Šmídová, Tom Dočekal - Adélka Kružíková, Vojta Valčík, Dan Marek, Filda Hanuška

S podzimní části sezóny se rozloučíme příští sobotu v Bohdanči.

V krátké době bude zveřejněn program zimních halových turnajů, tréninků a dalších pohybových aktivit (bazén, bosu,…).

.

5. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 13. 10. 2014  16:49 h.

ObrazekNa sobotní (11. 10. 2014) turnaj dalšího kola krajského soutěže přípravek do Přelouče jsme odjeli pouze s osmi hráči. Vynucené, ale i nevynucené absence byly výzvou pro našich 8 statečných a odhodlaných.

ŽSK - MFK Chrudim B - 4 : 0 (Vojta Valčík,Tom Tlustý, Míra Harakal, Dan Marek)
ŽSK - Spartak Slatiňany - 3 : 1 (2xTom Tlustý,Tom Dočekal)
ŽSK - FK Přelouč - 1 : 4 (Dan Marek)

V prvních dvou utkáních jsme předváděli   pohledný aktivní kombinační fotbal. Neustálá snaha o konstruktivní rozehrávku od brankáře,  kombinaci, individuální průniky  a aktivní presink nám přinesli branky v sítích soupeřů.
V posledním utkání jsme dokázali "přeloučské těžké jízdě" vzdorovat pouze první poločas. V druhém poločase  se plně projevila fyzická převaha soupeře, který mohl po celý turnaj střídat dvě kompletní pětice.

Sestava : Kubík Tlustý - Venda Michálek, Dan Marek, Tom Tlustý, Tom Dočekal, Zuzka Šmídová - Vojta Valčík, Míra Harakal.

Všichni jmenovaní podali vynikající výkony a ukázali bojovné srdíčko. Příští týden v neděli se  představíme na domácím hřišti a opět na hřišti necháme všechno!

.

4. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 7. 10. 2014  16:45 h.

ObrazekNa sobotní (4. 10. 2014) turnaj do Slatiňan jsme odjeli takřka s kompletním kádrem, který čítal 12 nažhavených fotbalistů. Chyběl pouze Michal Smutný a Štěpán Míšek.

ŽSK - SK Pardubičky - 3 : 3  (Tomáš Tlustý, Marek Tlapák, Tomáš Dočekal)
ŽSK - Spartak Slatiňany - 4 : 0  (3xDaniel Marek, Tomáš Dočekal)
ŽSK - TJ Přelovice - 2 : 4  (Daniel Marek, Tomáš  Tlustý)

V prvních dvou utkáních jsme sice výsledkově nepropadli ale výkony zaostávaly za našimi možnostmi.
Třetí utkání jsme nezvládli ani výsledkově. Po katastrofálním prvním poločase jsme prohrávali již 0:4. Částečným zlepšením ve druhém poločase jsme výsledek alespoň korigovali.
Ve všech utkáních nám chyběla aktivita, efektivní pohyb s míčem i bez míče a součinnost dvojic či trojic. Nízké tempo hry bylo částečně způsobeno pravidelným střídáním všech dvanácti hráčů bez ohledu na výkonnost. Pochvalu si zaslouží pouze Adéla Kružíková a střelec Daniel Marek.

Sestava : Jakub Tlustý - Adéla Kružíková, Marek Tlapák, Tomáš Tlustý, Tomáš Dočekal, Daniel Marek - Václav Michálek, Vojta Valčík,Tadeáš Oswald, Zuzana Šmídová, Miroslav Harakal - Filip Hanuška

.

3. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 23. 9. 2014  21:55 h.

ObrazekV neděli 21. 9. 2014 se konečně naše týmy  přípravek  představily  na domácím hřišti. Jako pořadatelé 3. kola krajské soutěže přípravek jsme  přivítaly týmy MFK Chrudim B, SK Holice a SK Pardubičky.

ŽSK Třemošnice – MFK Chrudim B - 5 : 4 (2 x Zuzka Šmídová, Venda Michálek, Štěpán Míšek, Tadeáš Oswald)

ŽSK Třemošnice – SK Pardubičky - 4 : 2 (3x Tomáš Tlustý, Tadeáš Oswald)

ŽSK Třemošnice - SK Holice - 3 : 2 (2x Štěpán Míšek, Tomáš Tlustý)

Sestava :
Jakub Tlustý (Adéla Kružíková) – Václav Michálek, Adéla Kružíková (Jakub Tlustý), Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Tomáš Dočekal – Daniel Marek, Vojta Valčík, Zuzka Šmídová, Tadeáš Oswald, Filip Hanuška

Ve všech utkáních jsme si vypracovali dostatečný náskok a soupeři vždy dokázali pouze snížit. Nutno přiznat, že vítězství jsme někdy uhájili i s velkou dávkou štěstí.  I přes tři vítězství náš výkon v porovnání s minulými turnaji nebyl optimální. Upracovaná vítězství pramenila hlavně  z  nižší aktivity a malého pohybu. Individuální výkony byly poznamenány větším množstvím chyb než obvykle. Ukvapená nebo naopak nerozhodná koncovka nás připravila o další góly. Příští víkend máme přestávku a tak máme dostatek času potrénovat a zdravě se nažhavit  na další turnaj pořádaný ve Slatiňanech 4. října.

.

2. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 15. 9. 2014 15:55 h.

ObrazekK druhému kolu krajské miniligy přípravek jsem se v sobotu vydali premiérově do Bohdanče. I přes pozdní přistavení autobusu jsme si do Bohdanče přivvezli dobrou náladu a jak se později ukázalo i dobrou sportovní formu.

Do prvního utkání s týmem FK Přelouč jsme vstoupili aktivně a ujali se vedení až 3:0, soupeř se ale nevzdal a utkání zdramatizoval. Díky ofenzivní síle ale vítězíme  6:5, po poločase 4:3 (Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Zuzka Šmídová, Venda Michálek, Tomáš Dočekal, Adéla Kružíková).

V druhém zápase nás čekal neznámý tým domácích. Jeho výkonnost byla pro nás velkou neznámou. Utkání končí našim vítězstvím 7:0 (3x Tomáš Tlustý, Tomáš Dočekal, Marek Tlapák, Štěpán Míšek, Adéla Kružíková).

V posledním utkání nás čekal tradiční rival, tým SK Pardubičky. V brance se objevila univerzálka Adélka Kružíková a skvěle  před sebou dirigovala Zuzku i chlapce.  I v tomto utkání se ujímáme vedení až 3:0,soupeř vyrovná na 4:4, ale v poslední minutě prvního poločasu strháváme vedení opět na naší stranu. V druhém poločase jsme ale rozpoutali ofenzivní a střelecký uragán a  vstřelili dalších devět branek. V utkání tedy vítězíme 14:5 (4xŠtěpán Míšek,3xTomáš Tlustý,2xDaniel Marek, 2xZuzka Šmídová, Tomáš Dočekal, Marek Tlapák, Jakub Tlustý).

I na tomto turnaji si  museli soupeři a diváci třikrát vyslechnout náš vítězný rituál.
Řidič autobusu autobusu musel odčinit ranní pozdní přistavení vítěznými kolečky na kruhovém objezdu přímo v Bohdanči. Výlet do lázeňského města se zkrátka vydařil po všech stránkách. Už se těšíme tréninky a v neděli se vám představíme na domácím hřišti.

Sestava : Kuba Tlustý (Adélka Kružíková) - Venda Michálek, Adélka Kružíková (Kuba Tlustý), Tom Tlustý, Štěpán Míšek, Tom Dočekal - Zuzka Šmídová, Dan Marek, Mára Tlapák

.

1. kolo KS - Starší přípravky.

vloženo 10. 9. 2014 17:35 h.

ObrazekÚvodní kolo nové sezóny krajské miniligy  starší přípravky (ročník narození 2005 a 2004) jsme v neděli prožili na útulném fotbalovém stánku v Přelovicích.

Do Přelovic dále zavítaly týmy SK Holice a FK Přelouč.

Před úvodním utkáním s týmem SK Holice jsme si odskočili do sousedního lesíka na houby a poté pozitivně naladěni  jsme vstoupili i do utkání.

V začátku utkání jsme si vytvořili dvoubrankový náskok zásluhou  Zuzky Šmídové a Míry Harakala. Na snižující branky soupeře jsme vždy dokázali gólově  odpovědět, nejdříve ofenzivním výpadem a střelou brankáře Kuby Tlustého, dále pak umístěnou střelou Tomáše Tlustého a individuálním zakončením Štěpána Míška. Takže úvodní utkání turnaje a sezóny jsme vyhráli v poměru 5:4.

V druhém utkání nás čekal tým FK Přelouč. V úvodních minutách jsme soupeře nepustili za půlku, nicméně vytvořené šance jsme nedokázali proměňovat. Do konce prvního poločasu jsme ovšem utkání rozhodli čtyřmi brankami, 2x Zuzka Šmídová, Štěpán Míšek a Tomáš Tlustý. V druhém poločase jsme se předháněli v zahazování šancí a tak utkání skončilo poločasovým skórem 4:0.

V závěrečném utkání s týmem domácích TJ Přelovice se již začala projevovat únava  v horkém zářijovém dopoledni. Úpornou a důraznou obranu domácích jsme přesto dokázali překonat. V utkání jsme zvítězili 4:2 třemi brankami Tomáše Tlustého a brankou Štěpána Míška.

Po posledním hvizdu rozhodčího jsme si i potřetí vychutnali vítězný ryk a po hygieně jsme tradičně vzali útokem místní občerstvení, pendreky, brambůrky, párky v rohlíku a kofča zmizely velkou rychlostí.

Na zpáteční cestě došlo v Přelouči i na tradiční vítězná KOLEČKA.

Sestava : Jakub Tlustý (Adéla Kružíková) - Adéla Kružíková (Jakub Tlustý), Marek Tlapák, Tomáš Tlustý, Štěpán Míšek, Míra Harakal - Václav Michálek, Vojta Valčík, Zuzka Šmídová, Tomáš Dočekal.

Děvčata a chlapci zaslouží velkou pochvalu za odmakaný první turnaj.

Ve všech utkáních jsme se presentovali aktivní hrou s rozehrávkou a snahou o kombinaci. Dnes často neposlušný míč zkrotíme určitě lépe po více absolvovaných trénincích. Na turnaj jsme odjeli  pouze se  čtyřmi tréninky v nohách. Potěšující jsou již zažité některé automatizmy a snaha o rychlou rozehrávku.

Věříme, že výkon potvrdíme i  příští týden na  turnaji v Bohdanči.