KP 30. kolo : Remíza s MFK Chrudim B.

Obrazek 30. kolo Krajského přeboru se hrálo 16. 6. 2012 od 17. h.

ŽSK Třemošnice - MFK Chrudim B - 1 : 1 (0 : 1)
Branky : Jelínek

Poslední jarní zápas se odehrál v poměrně přátelském duchu. Tak jako tak byli hosté v první půli aktivnější a již v 8. minutě po Dvořáčkově hlavičce po rohovém kopu ohrozili Vojáčkovu branku. Poté si vytvořili ještě několk šancí, ale branková příležitost se neurodila. Domácí šancí byla snad jen slabá střela Ondřeje Rychnovského z uctivé vzdálenosti. Veselejší však do kabin šli přece jen hosté, protože ve 38. minutě po podklouznutí výše zmíněného beka přihrál Kopp Kroutilovi a ten ač tísněn protlačil míč do sítě 0:1.
Po přestávce však hosté překvapivě vyklidili pole a v 72. minutě byli potrestáni
vyrovnáním, když Jelínek využil prudký přízemní centr Kutílka 1:1. Poslední
dvacetiminutovka byla v režii domácích, ale největší vzruch přinesla 90. minuta,
ve které nebyla uznána domácím vítězná branka pro údajný ofsajd. Tímto se
nakonec urodila zřejmě zasloužená remíza.

Rozhodčí : Halda (Starý Máteřov), Vodrážka (Pardubice), Pokorný (Tuněchody)
110 diváků

ŽSK Třemošnice : Vojáček - Rychnovský O. , Culek, Rychnovský V., Kalina-Forman (46. Jablečník, 80. V. Petr), Lebduška, Vančura J., Vančura O. - Kutílek (74. Macháček), Lipenský (70. Jelínek)

MFK Chrudim B : Kysela - Dvořáček, Mervart, Beneš, Klíma - Merkl, Lacman, Kopp, Vávra - Holub, Kroutil (85. Tejnecký)

.

KP 29. kolo : Těsná prohra s TJ Svitavy.

Obrazek 29. kolo Krajského přeboru se hrálo 9. 6. 2012 od 17. h.

TJ Svitavy - ŽSK Třemošnice - 2 : 1 (1 : 1)
Branky : 45. Šebek

Začátek měli domácí solidní. Hned v šesté minutě zahrozil Brůna, v osmé uvolnil krásně Kroulík Seidlera, kterého vychytal Žďánský, ale to bylo pro úvod vše. Domácí hrozili hlavně po stranách rychlými úniky Seidlera a Beleje a právě na něj byla v 17. minutě odpískaná penalta, kterou sám postižený v klidu proměnil 1:0. Místo aby nalomenou Třemošnici domácí dorazili, hromadili chyby a nepřesnosti. A zákonitě přišel trest. Ve 45. minutě musel Valta zatáhnout před vápnem za záchrannou brzdu a z nařízeného přímého kopu vyrovnal do šaten Šebek. Druhá půle byla o něco lepší té první, ovšem žádná velká tutovka k vidění nebyla. To na druhé straně se zajiskřilo jednou, ale pořádně. V 86.minutě se vydal na výlet Jelínek a nikým neatakován došel až před Lampárka. Sám z toho byl tak překvapený, že trefil jen brankáře stojícího u tyče. V úplném závěru trefil přece jen Belej pěknou střelou k tyči tři body a domácí utrpěli vítězství. Za snahu zasloužené, za fotbalovost nikoli.

Fakta - branky: 17. z pen. a 89. Belej - 45. Šebek. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 1:1.

TJ Svitavy : Lampárek - Uhlíř (60. Čížek),Novák,Valta,Zatočil,Belej, R. Ehrenberger,Kroulík (80. Jukl),Brůna (75. O. Jelínek),Seidler (70. L. Urban), Ovad.

ŽSK Třemošnice : Ždánský - V. Rychnovský, V. Petr,Culek,O. Rychnovský,Kalina, Jablečník (56. Z. Petr), J. Vančura, O. Vančura, Forman (66. Jelínek), Šebek.

.

.KP 28. kolo : Remíza s Dobříkovem.

Obrazek 28. kolo Krajského přeboru se hrálo 2. 6. 2012 od 17 h.

ŽSK Třemošnice - Sokol Dobříkov - 2 : 2 (2 : 2)
Branky : 32. J. Vančura, 34. Macháček

Pod Lichnicí se hrál otevřený fotbal s mnoha šancemi na obou stranách a 130 přítomných diváků bylo snad spokojeno nejen s průběhem, ale i s konečným výsledkem.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a již ve 4. minutě musel Žďánský zasahovat po Ševčíkově střele z hranice velkého vápna. V 11. pak tentýž hráč z PVK jen těsně minul branku, aby se pak v 18. po pěkné kombinaci prosadil 0:1. Ve 23. se ukázali konečně i domácí, ale Lipenský a o několik sekund později Macháček své tutovky neproměnili. Na druhé straně o dvě minuty později Karela hlavou střílí jen těsně vedle. Ve 32. však Jan Vančura po závaru před hostující brankou vyrovnává 1:1 a o pouhé dvě minutky později po pěkném vysunutí od Lipenského Macháček s jistotou skore otáčí 2:1. Za minutu ale Holík vykopává z brankové čáry! V poslední minutě první půle však Culek s Holíkem nepochopitelně neuhlídali Klapala, nechali se přetlačit a ten brankou do šatny srovnal 2:2.

I nástup do druhé ploviny zápasu patřil hostům a dnes vynikající Žďánský vychytal postupně dvě tutovky Zahradníka a dvě Klapala, což nelibě nesl exligový trenér hostů Šmarda. A protože v 59. po Lipenského tyči a Macháčkově dorážce mimo se kromě šance v 90. , které se střídající dorostenec Zdeněk Petr asi zalekl, nic vážnějšího nestalo, rozešli se soupeři nakonec smírně.

V dobrém světle se opět ukázali čtyři dorostenci a především Žďánský, který hosty přiváděl do úzkých a určitě bude kandidátem do sestavy kola.

ŽSK Třemošnice : Žďánský Jakub - Karvai, Holík, Culek, Kalina - Forman (46. M. Jablečník), J. Vančura, Lebduška, O. Vančura - Macháček (84. Petr Zdeněk), Lipenský(74. Petr Vojtěch)

Sokol Dobříkov : Novotný - Houžvička, Dostál, Rouha (69. Hořejší), Horníček -Moník, Barták, Karela, Klapal - Zahradník, Ševčík

ŽK 2 : 3 Rozhodčí: Svědiroh, Vodrážka, Mrkvička DS Dimmer

.

.KP 27. kolo : Vysoká prohra v Lanškrouně.

Obrazek 27. kolo Krajského přeboru se hrálo 27. 5. 2012 od 17 h.

TJ Lanškroun - ŽSK Třemošnice - 8 : 0 (3 : 0)
Branky :

Poslední tým tabulky se držel sotva do poločasu, kdy prohrával o dva góly. Po přestávce však domácí jakoby přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a moc nescházelo k tomu, aby dosáhli dvouciferného vítězství.

Fakta – branky: 15, 68., 79. a 86. Kašpar, 23. a 62. Stasiowski, 48. a 81. Savych. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 0:2. Diváci: 200.

TJ Lanškroun: Jaroš – Jukl, Vaško, Vodák, Stasiowski (73. Marek) – Černušák, Novák, Savych, Šišan (62. Smrkal) – Vacek (68. Skalický), Kašpar.

ŽSK Třemošnice:
Benda – O. Rychnovský (26. Z. Petr), Kalina, V. Rychnovský, Karvai – V. Petr, Šindelář, Lebduška, Gazdík – Jelínek, Blatný.

.

.KP 26. kolo : Výhra nad Cerekvicí n. L.

Obrazek 26. kolo Krajského přeboru se hrálo 19. 5. 2012 od 15 h.

ŽSK Třemošnice - Cerekvice nad Loučnou - 3 : 2 (1:1)
Branky : Šebek 2, Culek

Tak konečně domácí okusili pocit z výhry. Ta se rodila překvapivě poměrně lehce.
Již ve 2. minutě na centr Kutílka naběhl Culek a ten hlavou překvapil
Ehrenbergera 1:0. Pak v 17. minutě Šebek nebezpečně cetroval, ale z tohoto se
neurodilo. Ve 20. minutě nepochopitelně Kutílek asi ze čtyř metrů pouze
nastřelil hostujícího gólmana. Naopak po jeho dlouhém výkopu ve 25. minutě míč
propadl středem domácí obrany a bylo srovnáno 1:1. Do poločasu stojí za zmínku
ještě Kalinova hlavička vedle, Šebkova šajtle mmimo a Kutílkovo zapomenutí míče za sebou při nadějném brejku.
Hned na začátku druhé půle Fikejz křižnou střelou těsně minul branku. V 53.
minutě Souček z PVK střílí vysoko nad. V 58. minutě napodobil Šebek Fikejze a i
on krásnou střelou po propadnutém míči změnil skore ve prospěch domácích 2:1. V 68. minutě Benda vyráží nohou střelu asi nejlepšího hostujícího hráče Fikejze. V 71. minutě Šebek lobem ze 40-ti metrů těsně minul branku vysoko hrajícího
dlouhé době radovali z výhry.

Fakta – branky: 65. a 75. Šebek, 2. Culek – 42. a 82. z pen. Fikejz. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

ŽSK Třemošnice: Benda – O. Rychnovský, Culek, Kalina, Holík – V. Rychnovský, Kutílek (64. Jelínek), J. Vančura (70. Lipenský), O. Vančura – Šebek (85. Petr), Lebduška.

Slavoj Cerekvice n. L. : Ehrenberger – Novák, Chleboun, Coufal, Adamský (28. Novák) – Souček, Tomášek, Zahálka, Horáček (60. Jandera) – Fikejz, Vondra (75. Dostál).

.

.KP 25. kolo : Prohra v Žamberku.

Obrazek 25. kolo Krajského přeboru se hrálo 12. 5. 2012 od 17 h.

1. FC Žamberk - ŽSK Třemošnice - 3 : 0 (3 : 0)
Branky :

V 10. minutě si domácí Černík položil na zem brankáře Bendu, ale míč z prázdné branky odvrátil J. Vančura na roh. O pět minut později Benda ještě stačil vyrazit pokus P. Hušky, avšak opakovaná střela V. Hušky už zapadla k zadní tyči – 1 : 0. Hosté se dostali do první šance ve 21. minutě Formanem, kterého na poslední chvíli zastavil Molnár. Po chvíli málem zaskočil brankáře Marečka skákavou střelou O. Vančura, ale poté se už začal naplňovat očekávaný scénář. Ve 39. minutě unikl Černík a předložil míč zcela volnému P. Huškovi, kterému stačilo u zadní tyče jen nastavit nohu – 2 : 0. Za necelou minutu potrestal chybu obrany hostí třetím gólem důrazný Černík. Po přestávce se hrál oboustranně spíše „uspávací" fotbal a diváci se dalších gólů nedočkali. Blízko k němu bylo jen v 56. minutě, kdy Benda vytáhl trestný kop Ulvra nad břevno.

Fakta – branky: 15. V. Huška, 39. P. Huška, 40. Černík.
Rozhodčí: Kvaček (Hlinsko) . ŽK : 0 : 0. Diváci : 150. Poločas : 3 : 0.

1. FC Žamberk: Mareček – Ulvr, Šponar, Molnár, Bartoň (78. Pešek) – Rudolecký (61. Trejtnar), Čada (73. Rous), Franke, V. Huška – P. Huška, Černík.

Benda – O. Rychnovský, J. Vančura, Culek, Karvai – O. Vančura, V. Rychnovský, Lebduška, Kutílek (80. Petr) – Forman, Šebek (75. Jelínek)

.

Dohrávka KP 16. kolo : Prohra v Holicích.

Obrazek16. kolo Krajského přeboru se hrálo 8. 5. 2012 od 17 h.

SK Holice - ŽSK Třemošnice - 3 : 1 (1 : 0)
Branky : 73. V. Rychnovský

Benda - O. Rychnovský, Culek, Kalina, Karvai - Lebduška, Kutílek (69. J. Vančura), O. Vančura (59. Jelínek), V. Rychnovský (78. Petr), Smutný (59. Forman), Šebek.

.

.KP 24. kolo : Remíza s H. Městcem

Obrazek 24. kolo Krajského přeboru se hrálo 6. 5. 2012 od 17 h.

ŽSK Třemošnice - Jiskra Heřmanův Městec - 1 : 1 (1:1)
Branky : 16. Smutný

Ve 4. minutě Salfický utekl a ve skluzu mířil mimo. Po čtvrthodině hry M. Svoboda střílel bombou do Vojáčkových prsou a z následného protiútoku Smutný se štěstím protlačil míč za Rabu 1:0. Ve 28. minutě udělal Karvai kiks a M. Svoboda křížnou střelou trefil tyč. Ve 43. minutě se důrazný Salfický dostal ke střele a srovnal na 1:1. Ve II. půli ve 47. minutě šel Šebek sám na bránu a trefil boční síť. V 58. minutě prováhal nadějnou šanci Smutný. V 60. minutě Lebduškův lob ze 40 m Raba konečky prstů vytěsnil. V závěru šli tři třemošničtí hráči tři na jednoho, ale Šebek zaváhal, na druhé straně z protiútoku Radek Chudomel bombu zhruba ze značky penalty zamířil těsně vedle.

Fakta - branky: 16. Smutný - 43. Salfický.
Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK : 2:5. Diváci : 150.

ŽSK Třemošnice: Vojáček O. Rychnovský, Karvai (80. Petr), Culek, Kalina Lebduška, Kutílek, O. Vančura, V. Rychnovský Smutný 70. Jelínek), Šebek.

Jiskra Heřmanův Městec: Raba Radek Chudomel, Ráliš (66. Mach), Hamsa, Volejník Roman Chudomel (61. Šafránek), M. Svoboda (85. Rychtera), Velinský, Hlaváč D. Svoboda (54. Tiler), Salfický.

Řekli po :

Pavel Kolbaba, místopředseda ŽSK Třemošnice : „Kýženého přerušení nepříznivé série bez vítězství jsme se sice nedočkali, ale aspoň jsme získali první jarní bod. Bojovné, místy zbytečně přemotivované utkání mohlo skončit třeba 5:5, ale nad střeleckou impotencí hráčů obou mužstev kroutili hlavou všichni, kteří toto celkem zajímavé derby sledovali."

Tomáš Celunda, trenér Jiskry Heřmanův Městec
: "Derby skončilo zaslouženou dělbou bodů a diváci mohli být spokojeni, protože se hrál pěkný fotbal, a to je důležité. Měli jsme na vítězství, ale to Třemošnice vlastně také. Nemohu nikomu nic vytknout, naopak musím pochválit Davida Salfického, který vstřelil krásný gól, když vybojoval míč a svoji sólovou akci zakončil parádní křížnou střelou."

.

.KP 23 kolo : Prohra ve Vysokém Mýtě

Obrazek 23. kolo Krajského přeboru se hrálo 28. 4. 2012 od 17 h.

SK Vysoké Mýto - ŽSK Třemošnice - 3 : 0 (1 : 0)
Branky :

Slibné příležitosti měli na úvod Pecháček a Sedlák. Ve 20. minutě měl dobrou střelu Kočí, ale brankař hostí Šebek jí chytil. Ve 27. minutě po dobrém pasu Šmerala šel Kočí na brankaře a s jistotou otevřel skóre na 1 : 0. Za dvě minuty po samostatné akci Sedláka a průniku do vápna se dostal míč ke Kočímu, ale ten ve vyložené příležitosti pálil nad branku. O dalších pár minut si oba útočníci role vyměnili a tentokrát nenavýšil skóre Sedlák.

Druhý poločas domácí začali dobře střelou Podmajerského. Ojedinělou akci předvedli hosté v 50. minutě, když střelu domácí gólman Černík vyrazil a dorážka mířila nad branku. Rychlá odpověď přišla v 52. minutě po rozehrání trestného kopu Kovaříkem na Konečného a ten tečovanou střelou z dálky zvýšil na 2 : 0. Od 60. minuty měli domácí tři velké příležitosti ,a to nejprve Kočí, následně Konečný a největší Kovařík, který zpoza vápna trefil tyč branky hostí. V 74. minutě po samostatné akci Sedláka se uzavřelo skóre na 3 : 0.

Fakta – branky: 27. Kočí, 52. Konečný, 74. Sedlák.
Rozhodčí: Hořínek (Hradec n. S.). ŽK: 2 : 0. Diváci: 180. Poločas: 1 : 0.

SK Vysoké Mýto: Černík – Dvořák (80. Vostrčil), Kráčmer, Šmeral, Pecháček – Konečný, Kovařík, Podmajerský (72. Valášek), Krýda (46. Matula) – Sedlák, Kočí.

Šebek – O. Rychnovský, Holík, Culek, Škopek – Kutílek, Vojtěch Petr, Forman (62. Jelínek), Vančura – Kalina (72. Zdeněk Petr), V. Rychnovský.

Zdroj : Chrudimský deník

.

.KP 22 kolo : V dalším utkání prohra s Hlinskem

Obrazek 22. kolo Krajského přeboru se hrálo 21. 4. 2012 od 17 h.

ŽSK Třemošnice - FC Hlinsko - 1 : 4 (1 : 1)
Branky : 32. Lipenský

Derby beznadějně poslední Třemošnice se soupeřem, který usiluje o únik z barážové 14. příčky, vyznělo výsledkově jasně pro tým z Vysočiny, ale dá se říci, že domácí měli dost smůly. Kanonýr Šebek, který musel opět mezi třemošnické tři tyče, v 9. minutě odvrátil Dostálovu střelu na roh. Za tři minuty měl štěstí, když Slováček mířil asi z deseti metrů vysoko nad. Ve 25. minutě se však už tento futsalista Era-Packu prosadil po přihrávce Nováka – 0 : 1. Ve 32. minutě ovšem Lipenský tečovanou střelou z hranice šestnáctky „procedil“ míč brankáře Žejdlíkovi mezi nohama a bylo vyrovnáno na 1 : 1. Před odchodem do kabin došlo k nepříjemné šarvátce, po níž viděli ČK domácí J. Vančura resp. T. Bouška.
Hlinečtí se opět uklidnili na začátku II. půle, kdy Holec hlavou po rohovém kopu upravil na 1 : 2. Domácí mohli srovnat při závaru v 66. minutě, ale Lebduška ani Lipenský se neprosadili. Když v 71. minutě spálil prý tisíciprocentní šanci O. Vančura (sám z malého čtverce trefil jen brankáře), přišel v závěru trest. V 85. minutě upravil Slováček po pěkné narážečce na 1 : 3 a na začátku nastaveného času pečetil skóre Slavík.

Fakta – branky: 32. Lipenský – 25. a 85. Slováček, 47. Holec, 90. Slavík.
Rozhodčí: Cach (Chrudim). ŽK: 2:4. ČK: 45. J. Vančura – 45. T. Bouška. Diváci: 120. Poločas: 1:1.

ŽSK Třemošnice: Šebek – O. Rychnovský, Škopek, Holík, Culek – O. Vančura (83. M. Gazdík), Lebduška, J. Vančura, V. Rychnovský – Kutílek, Lipenský (68. Smutný).

FC Hlinsko: Žejdlík – Veselský (30. Holubec), Popelka, Holec (82. Pavliš), Cach – Slováček (85. Slavík), M. Bouška, Novák, Nevole (46. Sigan) – T. Bouška, Dostál.

.

.KP 21 kolo : V dalším utkání prohra v Chocni.

Obrazek 21. kolo Krajského přeboru se hrálo 14. 4. 2012 od 16. 30 h.

FK Agria Choceň - ŽSK Třemošnice - 2 : 1 (0 : 1)
Branky : Šebek

Domácí začali dvěma šancemi, ale nepodařilo se jim dostat míč do branky. Jako z čistého nebe dostali po nedorozumění v obraně domácí ve 25. minutě gól z hlavičky Šebka. Od té chvíle se Choceň nedokázala dostat pořádně do hry. Velký problém jí dělala jakákoli přihrávka.

V 53. minutě však dostal míč za obranu od Konárka Jiráský a prostřelil gólmana – 1:1. V 68. minutě byl ve vápně faulován Kaplan. Pokutový kop futsalový reprezentační gólman Gerčák s jistotou proměnil ve vítězný gól. Zápas se dohrával ve velmi napjaté atmosféře, protože dva hráči hostí (brankář Benda a hrající trenér Macháček) byli vyloučeni především za vulgární poznámky na adresu rozhodčího. (článek převzat z Chrudimského deníku).

Fakta – branky : 53. Jiráský, 68. L. Gerčák (PK) – 25. Šebek.
Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 0:4. ČK: 0:2 (68. Benda, 69. Macháček). Diváci: 90. Poločas: 0:1.
FK Agria Choceň: L. Gerčák – Baborák, Dostál, Šrut, Seidenglanz – Jiráský (89. Kratochvíl), Krejza (51. J. Gerčák), Konárek, Šabata – P. Novotný (77. J. Novotný), Kaplan.
ŽSK Třemošnice: Benda – O. Rychnovský, Holík, Karvai, Škopek – Kutílek (75. Petr), Lebduška, J. Vančura (51. Macháček), O. Vančura – Šebek, V. Rychnovský

.

.KP 20 kolo : Prohra na hřišti Jiskry Litomyšl.

Obrazek 20. kolo Krajského přeboru se hrálo 7. 4. 2012 od 16. 30 h.

TJ Jiskra Litomyšl - ŽSK Třemošnice - 4 : 1 (1 : 0)
Branky : 64. Šebek

Utkání soupeřů ze závěru tabulky zahájili lépe hosté, ale Jiskra hru postupně vyrovnala. Ve 31. minutě zahrával přímý kop třemošnický hrající trenér Macháček, Kavalír stačil balon vyrazit a po dorážce z chumlu skončil těsně vedle. Ve 38. minutě centroval od rohového praporku Kundera nalezl volného Štoudka a a ten křížnou střelou skóroval. Skvěle vyšel domácím i nástup do druhé půle, když na 2:0 zvýšil Adamča. Stejný hráč v 51. minutě nevyužil další vyloženou šanci. Hosté se ale nehodlali jen tak vzdát a po akci Šebka vykřesali svoje naděje snížením. V 66. minutě se nezaviněně, ale velmi vážně zranil hostující brankář Žďánský a musel být převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice. V 72. minutě uklidnil domácí Holec, který potrestal fatální chybu střídajícího gólmana Bendy a do prázdné branky zavěsil na 3:1. Hosté pak ještě překopli O. Vančurou prázdnou branku. Konečnou podobu skóre stanovil v samotném závěru střídající Pavlák – 4:1.

Fakta – branky: 38. Štoudek, 46. Adamča, 72. Holec, 90. Pavlák – 64. Šebek. Rozhodčí: Vojtěch (Hradec Králové). ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

TJ Jiskra Litomyšl: Kavalír – Němec, Macháček, Hašek, Štoudek – Černý, Holec (90. Zeman), Sršeň, Košín – Kundera, Adamča (88. Pavlák).

Žďánský (66. Benda) – Rychnovský, Holík, Culek, Škopek – Kutílek (19. Lipenský), Lebduška, J. Vančura, O. Vančura – Šebek, Macháček (81. Smutný).

.

.KP 19 kolo : Polička odváží všechny body.

Obrazek 19. kolo Krajského přeboru se hrálo 31. 3. 2012 od 16. 30 h.

ŽSK Třemošnice - SK Masokombinát Polička - 0 : 2 (0:2)
Branky :

Stále stejná píseň. Opticky jsme byli lepší, vytvořili si více šancí či spíše jejich náznaků a opět odcházíme s hlavami svěšenými po další prohře.

12. minuta po centru V. Rychnovského zprava J. Vančura prováhal možnost vystřelit a když už se odhodlal, byla tato ztlumena, 15. minuta hosté zahrávají roh, míč propadne do prostoru mezi penaltu a velké vápno, kde se ho poměrně v klidu zmocní Stejskal a z otočky nedává Bendovi přesnou střelou k tyči šanci 0:1, 19. minuta nebezpečný Lebduškův centr Dobeš vyráží, 37. minuta Lebduškovu přihrávku do středu vystihl hostující Petr a svůj sólový únik ač stíhán obránci nakonec proměňuje 0:2.

59. minuta O. Vančura ve vápně opět prováhal podobně jako v první půli jeho bratr, který ale pěknou tvrdou střelou v 62. minutě prověřil Dobeše, 78. minuta nepovedený Kutílkův centr končí na břevně a v 89. hostující Stejskal ještě po brejkové akci trefuje také brankovou konstrukci.

Doufejme, že příští týden v Litomyšli se o body porveme víc...

Sestava : Benda – O. Rychnovský, Holík, Culek, Kutílek - Lebduška, J. Vančura, O. Vančura, V. Rychnovský (72. Petr) - Smutný (61. Macháček), Lipenský (46. Karvai)

.

KP 18. kolo : Další utkání v České Třebové.

Obrazek 18. kolo Krajského přeboru se hrálo 24. 3. 2012 od 15. h.

FK Česká Třebová - ŽSK Třemošnice - 2 : 1 (1 : 1)
Branky : 40. Šebek

Bez zraněných Vojáčka, Lebdušky, V. Rychnovského, Štětiny, Holíka, Gazdíka a Žďánského jsme odehráli více než rovnocenné utkání na hřišti jednoho z kandidátů na postup - FK Česká Třebová. A nebýt smolného vyloučení v 60. min Škopka (2 x ŽK za běžné přestupky posouzené velmi přísně), který patřil do té doby k pilířům obrany, mohli jsme pomýšlet možná i na bodování v zápase.
První gól do naší sítě padnul již v 7. min po nedorozumění dorosteneckého brankáře Bendy (měl již za sebou dopolední utkání dorostu) s Culkem, a soupeř střílel do prázdné brány. Hosté celou první půli hrozili pouze brejkovými úniky. Po jednom takovém nás zachránila tyč. Ve hře jsme domácí jasně převyšovali a opět neproměnili asi tři jasné šance. Nakonec poločasu se ale ujala střela Šebka z 30 metrů a bylo skóre srovnané - 1 : 1.
Ve druhém poločasu se obraz hry opakoval a zcela neškodní a trápící se domáci nemohli najít recept na naši velice dobrou a zodpovědnou hru. Až do 60. min, kdy nešťastně zahrál neúmyslně rukou Škopek, a jelikož již měl jednu ŽK z první půle za běžný souboj, kterých je v zápase přehršle, musel jít pod sprchy. Domácí vycítili příležitost a zatlačili nás do defenzívy. Když se už zdálo, že si odvezeme bodík, vystřelil jeden z domácích hráčů odražený balón za vzdálenosti šestnáctky a ten si - smolně tečován o záda našeho hráče - našel místo v bráně. Výborný brankář Benda ještě reagoval na změnu dráhy letu míče, ale už byl "krátký". Naši hráči reagovali na tuto situaci okamžitou 100 % šancí - tu předložil na "zlatém podnosu" Macháček Šebkovi, ten na vteřinu zaváhal a neproměnil.
K údivu všech domácích i našich příznivců, kteří nemohli uvěřit našemu předvedenému výkonu a pozici v tabulce obou soupeřů, jsme opět nevydolovali ani bodík. Snad už příště s Poličkou.
Hráči si zaslouží za předvedený výkon plné absolutorium a taky už konečně trošku toho fotbalového štěstíčka.

Sestava : Benda - O. Rychnovský, Škopek, Culek, Kutílek - Lipenský, Vančura J., Vančura O., Petr - Šebek, Smutný (72. Macháček)

.

KP 17. kolo : Prohra doma s M. Třebovou.

Obrazek 17. kolo Krajského přeboru se hraje 17. 3. 2011 od 15. h.

ŽSK Třemošnice - Slovan Moravská Třebová - 0 : 1 (0:0)
Branky :

Po dlouhé zimní pauze se konečně fotbaloví příznivci dočkali. Velice slušná divácká návštěva se přišla podívat na první jarní duel s Moravskou Třebovou.

Při pohledu na tabulku nezbývá domácím nic než bodovat v každém zápase, ale bohužel pokračovala podzimní střelecká nemohoucnost. Herně především v první půli domácí hosty převyšovali, ale postupně mj. v 5. minutě Lipenský ve vyložené šanci volil prudkou střelu z úhlu místo přihrávky pod sebe a Skácel si s ní na bližší tyči poradil, v 11. minutě Šebek stříli vedle, v 19. minutě tentýž hráč nad, ve 24. Škopek hlavou mimo a ve 32. opět Šebek po pěkné otočce bohužel přestřelil. Hosté o sobě dali vědět pouze v 18. minutě, kdy Žďánský podběhl roh, ale míč se pak se štěstím do jeho náruče dostal.

Druhá půle pokračovala v podobném duchu a již v 51. minutě pohrdl Culek jasnou příležitostí a pouze Skácela nechal vyniknout. Po následném rohu pak Lebduškův střílený centr jen těsně minul hostující svatyni. A znáte nedáš - dostaneš ? V 60. minutě hosté zahrávali PVK cca ze 30-ti metrů, Staněk se do míče statně opřel a polovysokou střelu umístil tam, kde k podivu všech brankař víceméně chyběl 0:1. To samozřejmě domácími otřáslo, i když Lebduška o pět minut později nebezpečně stříli k tyči, ale dnes výborný Skácel konečky prstů vytěsňuje na roh. V křečovitém závěru už jen Kutílek v nastavení přestřelil a podtrhl jen tu skutečnost, že se střelecky bohužel nedaří zatím nikomu.

Vše lze shrnout tak, že hosté přijeli pro bod, mají tři.

Věřme, že příští víkend v České Třebové bude veseleji…

Sestava : Žďánský - Štětina, Culek, Škopek, O. Rychnovský (46. Holík) - O. Vančura, Lebduška (84. Smutný), J. Vančura, Kutílek - Šebek, Lipenský (60. Macháček)

.

Jaro začíná již tuto sobotu.

ObrazekV sobotu 17. 3. 2012 v 15:00 začíná jarní část sezóny v krajském přeboru dospělých. Na domácím hřišti přivítáme hosty z Moravské Třebové. Hned v prvním kole důležité utkání o body, které by měli vést k záchraně.

Pod vedením nového realizačního týmu trenérů Rostislava Macháčka, Luboše Poláška a vedoucího mužstva Josefa Lebdušky se v našem dresu představí také nové posily. A to Jiří Holík (hostování z FK Čáslav), hrající trenér Rostislav Macháček (hostování Živanice), činnost obnovil Václav Smutný z hostování se vrátil Martin Gazdík a Vojta Petr. Naopak hostování v našem mužstvu ukonili hráči Petr Hanousek, Petr Holík, Jiří Kunášek, Michal Tyle. Jarní ročník bude velmi náročný a také velmi vyrovnaný a budou rozhodovat maličkosti. Snad do mistrovských zápasů hráči vloží bojovnost a důraz.

Výsledky přípravy :

MFK Chrudim (dorost) - ŽSK Třemošnice - 3 : 2 (0 : 0) Kutílek, Forman
FK Čáslav B - ŽSK Třemošnice - 2 : 0 (0 : 0)
FK Pardubice C - ŽSK Třemošnice - 2 : 2 (0 : 1) Lipenský, Kutílek
Spartak Slatiňany - Třemošnice - 2 : 4 (2:1) vlastní,Forman,M. Jablečník,Kutílek
FK Přelouč - ŽSK Třemošnice - 4 : 2 (1 : 2) Lebduška, J. Vančura
FC Bílé Podolí - ŽSK Třemošnice - 2 : 0 (0 : 0)

V přípravě nastopili hráči : Vojáček, Žďánský - O. Rychnovský, Kalina, Škopek, Culek, Petr, J. Holík, Lebduška, Kutílek, J. Vančura, O. Vančura, V. Rychnovský, Gazdík, Šebek, Smutný, Lipenský, Macháček, Opočenský dál pak dorostenci Benda, Štětina, Forman, M. Jablečník, Oswald, Karvai.