Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články jaro 2015

.

14. kolo KS - Mladší přípravky.

Vloženo 24. 5. 2015   22:08

ObrazekPoslední turnaj pořádaly v příjemném prostředí Přelovice, kam přijela ještě Chrudim B a Lázně Bohdaneč.

První zápas s Chrudimí byl nádhernou, dramatickou a bojovnou bitvou, kterou jsme ale nakonec prohráli 4:5 (Pípoš 2x, Pája, Mosťák).
Ve druhém zápase (s Přelovicemi) jsme po dobrém výkonu z předchozího utkání měli vyšší ambice. Bohužel jsme ale se ocitli "na kolotoči" a nestíhali vůbec nic. Bohužel z toho byl debakl 1:10 (Míra) ! Poslední zápas (s Lázněmi Bohdaneč) vypadal dlouho vyrovnaně, ale po několika chybách v závěru i tento zápas prohráváme 4:9 (Tobík, Míra, Pája, Rožátko). Protože v Přelovicích fotbalem žijí, sehráli ještě dva zápasy s jejich
začínajícími fotbalisty i ti naši, kteří v "mistrácích" nejsou až tolik využiti a po výhrách 10:0 (Šmídl 4x, Ježek 3x, Smutný 2x, Gauč) a 7:4 (Brožek 2x, Šmídl 2x, Ježek 2x, Kofroň) si alespoň oni mohli vítězně zakřičet.

Příští neděli v poslední květnový den pořádáme náročný kvalifikační turnaj, kterého se kromě nás zúčastní ještě dalších sedm mužstev a sehrajeme se všemi patnáctiminutový zápas. Tři nejlepší pak postoupí do finálového turnaje.

Sestava A: Kolbaba-Spěvák, Tlustý, Tejnický, Rožek-Lášek, Mostecký, Cipryán,
Hofman
Sestava B: Brožek-Petrus, Gauč, Ježek, Šmídl, Kofroň, Smutný

.

13. kolo KS - Mladší přípravky.

Vloženo 19. 5. 2015   16:59

ObrazekK předposlednímu turnaji jsme v sobotu 16. 5. odjeli po čase opět na exligový tadion v Lázních Bohdaneč. Tam na nás čekala mužstva Slatiňan, domácích a Holic.


Proti Slatiňanům jsme sehráli vyrovnaný zápas se šťastným koncem. Nejprve Kolbaba v brance udělal minelu 0:1, kterou pak z přímáku napravil 1:1 a výhru na naši stranu 2:1 strhl pár minut před koncem Mostecký.

S domácími jsme objektivně tahali za kratší konec a k výkonu domácího rozhodčího laika se radši nebudu vyjadřovat. Přesto nebo právě proto po dlouho vyrovnaném průběhu nakonec prohráváme 2:5 (Tejnický, Rožek).

Ve třetím našem vystoupení po velmi dobrém výkonu po delší době porážíme Holice 5:2 (3x Tlustý, Rožek, Nováček).

V neděli nás čeká poslední mistrovský turnaj a ten pořádají v neděli 24.5. Přelovice a čekají nás tam ještě Chrudim B a Lázně Bohdaneč.

Sestava: Kolbaba - Spěvák, Tlustý, Tejnický, Rožek - Lášek, Brožek, Nováček,
Mostecký

.

8. kolo KS - Mladší přípravky (dohrávka)

Vloženo 10. 5. 2015   20:50

ObrazekK dohrávce (8. kolo) Krajské miniligy přípravek jsme zajížděli 10. 5. 2015 v neděli do Přelouče. Tam nás čekala mužstva Holic, Přelovic a samozřejmě Přelouče.

V prvním zápase jsme po delší době pořádně zabojovali a v dramatickém zápase jsme brankou Kolbaby z přímého kopu v posledních sekundách zápasu nakonec vyhráli 6:5 (2x Pípoš, 2x Rožátko, Adam, Pája). Zkusili jsme jiný systém s odskočeným obráncem a zafungovalo to!

Přelovice v dalším zápase nás porazily a to celkem jasně 5:0. Tentokrát jsme na hřišti zbytečně zmatkovali, nevěděli kde a co hrát, chybovali jsme a následně inkasovali...

V našem posledním zápase s domácí Přeloučí jsme při divokém průběhu, chybách v obraně a bohužel i na postu brankaře prohráli 4:8 (2x Pípoš,  2x Míra)

Příští turnaj nás čeká v sobotu 16.5., kdy zajíždíme na exligový stadion do Lázní Bohdaneč.

Sestava : Kolbaba-Lášek, Tlustý, Rožek, Zunt-Spěvák, Ježek, Petrus, Tejnický-
Hofman

.

Minipřípravka r. 2008 na svém prvním turnaji.

Vloženo 10. 5. 2015   10:29

ObrazekMinipřípravka r. 2008 a mladší se v sobotu 9.5. 2015 zúčastnila svého prakticky prvního turnaje. Byli jsme pozváni do Hlinska, kde se utkalo devět mužstev systémem každý s každým ve dvanáctiminutových zápasech. V osmi náročných zápasech předvedli kluci a Alenka skvělé výkony a v zajímavé konkurenci nakonec obsadili pěkné šesté místo.

Na úvod nás vyškolil pozdější vítěz turnaje Polička A a celkem jasně prohráváme 0:5. V zápase s Hlinskem A jsme sice vedli brankou Šmídla, ale i tento nakonec prohráváme 1:4. Pak přišla první vítězná radost a po brankách Šmídla a Brožka porážíme Poličku B 2:1. V dalším mači jsme se střelecky prosadili a tentokrát to odnesla Krouna 9:0 (4x Brožek, 2x Klepetko, 2x Šmídl, Cipryán). S Hliskem B jsme do posledních sekund drželi bezbrankovou remízu, ale minutku před koncem jsme po obrovském závaru obdrželi jedinou branku zápasu a prohráváme smolně 0:1. Utkání se Solnicí (u Rychnova n/Kn.) bylo tzv. prokaučované, protože vedení brankou Šafránka jsme neudrželi. Opravdu jen pár sekund před koncem dostali kluci trenérský pokyn "hrát fotbal" a bohužel z toho rekrutoval polovlastní gól znamenající vyrovnání na konečných 1:1. Předposlední zápas nám byla nalosována Chrudim a zde prohráváme podobně jako na začátku turnaje 0:5. Konec dobrý, všechno dobrý. I tak by se dala charakterizovat nálada po posledním zápase, který díky dvěma zásahům Klepetka a jednoho zásahu Brožka vyhráváme 3:0!

Naším nejlepším hráčem a zároveň střelcem byl vyhlášen Vašík Brožek. Šestnáct vstřelených branek udělalo všem zainteresovaným radost. Všichni si snad, pro některé premiérový, turnaj užili, nasáli turnajovou atmosféru a o to víc nyní budou makat na trénincích, aby opět mohli bojovat o poháry a medaile. Dnes to byly "jen" sledkosti a diplom, přesto nebo právě proto patří dík p. Nekvindovi, hlavnímu poředateli turnaje za zorganizování tohoto zajímavého turnaje, na kterém se naše parta rozhodně neztratila. A velký dík samozřejmě patří i rodičům, kteří vytvořili místy velice bouřlivou atmosféru.

Konečné pořadí : 1. Polička A 21b, 2. Solnice 19b, 3. Hlinsko B 18b, 4. Chrudim
15b, 5. Hlinsko A 15b, 6.Třemošnice 10b, 7. Polička B 6b,  8. Slatiňany 3b,  9.
Krouna 0b

Sestava : Tobík Cipryán - Vašík Brožek, Alenka Šafránková, Dan Klepetko, Davča
Šmídl - Adam Kofroň, Míša Zvolský, Lukin Novotný, Páťa Čapka - Matyáš Ježek,
Tomík Šafránek

.

12. kolo KS - Mladší přípravky.

Vloženo 6. 5. 2015   15:59

ObrazekV neděli 3.5. se mladší přípravka zúčastnila dalšího turnaje Krajské mini ligy. Tento turnaj se odehrál ve Slatiňanech za účasti Přelouče, Chrudimi B a samozřejmě Slatiňan.


V prvním zápase jsme narazili na Přelouč a opět nás srazilo několik individuálních chyb a prohráváme jednoznačně 0:7.

Ve druhém zápase, tentokrát proti starým známým z Chrudimi jsme zbytečně zmatkovali a přestože tohoto soupeře umíme i porazit, nyní se to  nepovedlo a prohráváme 1:4 (Kolbaba z penalty).

V našem posledním vystoupení s domácími borci jsme konečně zabrali a výhru 5:4 (Tejnický, Kolbaba, Spěvák, Nováček a Tlustý) doslova vydřeli. Konečně tak mohl zaznít na jaře poprvé vítězný pokřik...

Příštím turnajem je dohrávaný turnaj v neděli 10.5. v Přelouči. Snad kluky výhra nakopne a po zápasech s Přeloučí, Holicemi či Přelovicemi si budeme moci opět zakřičet.

Sestava: Kolbaba - Nováček, Spěvák, Tlustý, Tejnický - Lášek, Petrus, Klepetko,
Brožek

.

11. kolo KS - Mladší přípravky.

Vloženo 29. 4. 2015   17:19

ObrazekV neděli jsme pořádali druhý turnaj Krajské mini ligy přípravek. Po minulém nepovedeném kole jsme chtěli vše odčinit lepšími výkony, ale ani doma se nám příliš nevedlo.

V prvním zápase s Přelovicemi jsme udělali naprosto zbytečné chyby a zápas prohráváme 2:4 (Tejnický, Rožek).

V dalším zápase nás čekaly Slatiňany a i zde jsme sehráli zápas bez bojovnosti a odcházíme poraženi vysoko 2:8 (Tlustý, Mostecký).

Nakonec nás čekaly Pardubičky a ikdyž prvních pár minut vypadalo výsledkově i herně zajímavě, dostáváme výprask 2:10 (Tejnický, Tlustý). Kolbaba v bráně příliš nezářil a ostatní podali podobně bojácné výkony jako minulý týden !

Malou náplastí byly výkony a výsledky druhého mužstva, které sehrálo dva přátelské zápasy se začínajícími hráči Přelovic a tam bylo na všech vidět úžasné chtění vyhrát, bojovnost a plno pěkných gólových akcí. Několik hráčů si tak řeklo o nominaci na příští turnaj, který je v neděli 3.5. ve Slatiňanech. Tam doufám nenaplníme pravidlo "do třetice" a naopak konečně zabojujeme a i kdybychom měli prohrát, tak se vztyčenou hlavou.

Sestava černobílí: Kolbaba - Tlustý, Tejnický, Rožek, Spěvák - Nováček, Mostecký, Šmídl, Brožek

Sestava zelenobílí: Cipryán - Lášek, Petrus, Klepetko, Lipenský - Černil, Smutný, Kofroň

.

10. kolo KS - Mladší přípravky.

Vloženo 23. 4. 2015   17:19

ObrazekMladší přípravka - 10. kolo krajské mini ligy přípravek nezastihlo naše hráče v nijak oslnivé formě. Nebál bych se pak označení našich výkonů jako zatím takřka nejhorších v sezoně ! To, že jsme prohráli všechna tři utkání až tak důležité není, ale způsob jakým k prohrám došlo je k zamyšlení. Propadli jsme v podstatě ve všech směrech, především v bojovnosti, ve hře 1:1 a v zakončení.

Jedinou světlou výjimkou byl Tejnický a Tlustý, ale i on umí lépe... Nejprve jsme
podlehli Holicím 4 : 9 (3x Tlustý, Kolbaba), pak Pardubičkám 3 : 13 (2x Tlustý,
Mostecký) a nakonec Chrudimi B 1 : 6 (Rožek). Příští turnaj pořádáme doma v
neděli 26. 4. 2015, kdy přivítáme Slatiňany, Pardubičky a Přelovice. Tam
podáme snad lepší výkony a budeme si moci alespoň po jednom zápase dát cigy,
caga...

Sestava : Kolbaba - Tlustý, Bohatý, Rožek, Spěvák - Tejnický, Nováček, Cipryán,
Mostecký

.

9. kolo KS - Mladší přípravky.

Vloženo 12. 4. 2015   22:19

ObrazekMladší přípravka se po zimní pauze konečně dočkala dlouze očekávaného turnaje 12. 4. 2015 krajské miniligy přípravek a to hned na skvěle připraveném domácím pažitu, za což patří dík především dlouholetému správci p. Klápovi !

Přivítali jsme Pardubičky, Lázně Bohdaneč a Přelouč.

V prvním zápase s Pardubičkami jsme odehráli velice dobře první půli, a po poločasové remíze 1:1 vypadalo vše velmi nadějně. Ve druhé půli jsme však
udělali plno individuálních chyb a nakonec celkem jasně prohráli 1:7 (1x Rožek),přestože předváděná hra takovémuto debaklu neodpovídala !

Druhý zápas, tentokrát s Bohdančí, jsme zvládli sice lépe, ale nakonec i tento prohráváme, ale opět se ctí 4:8 (2x Tlustý, Bohatý, Tejnický).

V posledním zápase, nyní s Přeloučí, jsme dlouho tahali za delší konec, přesto je konečná remíza v dramatickém mači 5:5 (2x Tlustý, 2x Rožek, Brožek) asi spravedlivá.

Během turnaje jsme střídali světlé momenty s těmi horšími a věřím, že v dalších turnajích bude více těch světlejších...

Nejbližším turnajem je ten sobotní 18. 4. 2015, kdy jedeme do Pardubiček za účasti Holic a Chrudimi B s odjezdem v 7:15. Nyní nás samozřejmě čekají již pravidelné tréninky v úterý a ve čtvrtek (tam oznámíme nominaci) 16:30 - 18:00.

Sestava : Kolbaba-Bohatý, Tlustý, Spěvák, Rožek-Tejnický, Ježek, Brožek,
Mostecký

Mimo soutěž si ještě zahráli dva zápasy s bohdanečskými náhraníky i naši další hráči, kteří si svými nadšenými výkony řekli o místo v sestavě pro další turnaje... Prohry 1:5 a 4:7 nejsou až tak důležité. Nakonec si všichni naši hráči zahráli čtvrthodinkový exhibiční zápas mezi sebou, který po spravedlivém promíchání sestavy skončil 4:4  a protože se vydařilo i počasí, mohli jsme si pak po celkem povedeném turnaji užít i zbytek neděle.

Sestava 2 : Klepetko, Lášek, Černil, Smutný, Lipenský a Šmídl


.