vloženo 16. 6. 2013 8:26 h.

ObrazekDospělí 15. 6. s mužstvem TJ Valy.
TJ Valy - ŽSK Třemošnice - 3 : 8 (3:6)
11. Klas, 28. Bažant M.,36. Adam (P) - 20. Vančura J., 24. Šebek, 25. Luňáček J.,26. Šebek, 33. Luňáček J.,37 Vančura O., 65. Lipenský, 75. Forman

Zápas nevypadal jako boj o záchranu ze strany domácích, naopak jako pouťové utkání ze strany hostí. Nejprve se po zaváhání hostující obrany lobem prosadil domácí Klas. Potom ale přišla drtivá smršťhráčů ŽSK a mohu zcela jistě potvrdit, že sled 3 branek z jejich kopaček v rozmezí 24. až 26. minuty nemá v soutěži obdoby. Následně snížil na 2:4 Bažant, 5 minut na to trestal domácí Luňáček. Ve 36. proměnil Adam pokutový kop a hned minutu na to opět O. Vančura navyšuje vedení. Neskutečné. Druhý poločas si hosté již pohlídali a přidali ještě 2 pěkné branky. V 67. minutě opustil hřiště končící s aktivní činností Lipenský a na jeho místo nastoupil za velkých ovací početných fandů Třemošnice také s kariérou brankáře končící Vojáček. Gól se mu ovšem střelit nepodařilo i když mnoho nechybělo - škoda.

Sestava ŽSK : K. Luňáček - O. Rychnovský, Kunášek, Kalina (Petr), Král - Karvai (46. Šindelář ), J. Vančura, O. Vančura,Forman - Šebek, J. Luňáček (35. Lipenský, 67. Vojáček)

Jiří Ptáček, trenér Valů : „Nastoupili jsme bez čtyř hráčů základní sestavy. No a ti co hráli, předvedli výkony pod hranici svých možností. Přitom nám hrálo od začátku vše do karet. Ujali jsme se rychle vedení, ovšem pak místo trpělivé hry zezadu jsme začali produkovat hurá fotbal. Navíc jsme zhruba po půlhodině hry začali odpadávat po fyzické stránce. V poločase jsme prohrávali 3:6. Klukům jsem řekl, že je Třemošnice v obraně zranitelná a že stačí, když vstřelíme snižující gól. Jenže to dopadlo tak, že jsme se už na nic nezmohli. Druhý poločas hráči praktický vypustili. Třemošnice sice patřila k nejsilnějším soupeřům, se kterými jsme se na jaře střetli, ovšem triviálními chybami jsme jí výhru hodně usnadnili. Po zápase jsme čekali na zprávu, jak hrály Libchavy. Jelikož prohrály, tak jsme se na papíře zachránili. Zůstává otázka, jestli budeme hrát I. A třídu i v příští sezoně (podle informací nepřihlásily žádnou krajskou soutěž).

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Zápas nevypadal jako boj o záchranu ze strany domácích, naopak jako pouťové utkání ze strany hostí. Po vedoucím gólu domácích přišla ale přišla naše drtivá smršť, kdy jsme do poločasu dali šest gólů. Po přestávce jsme si vývoj již hlídali a přidali další dva góly. V zápase se loučili s hráčskou kariérou Lipenský a brankář Vojáček, kterým děkujeme za vše, co pro klub udělali."

.

1. A třída (25. kolo) - výhra nad Dolním Újezdem

vloženo 9. 6. 2013 8:26 h.

ObrazekDospělí 8. 6. s mužstvem Dolní Újezd.
ŽSK Třemošnice - Dolní Újezd - 2 : 0 (0:0)
Branky : 54. Karvai, 65. Luňáček

Pěkné utkání, ve kterém v první půli mohli domácí jak prohrávat tak i vést solidním náskokem. Ve druhé půli ovšem třemošničtí vytěžili z minima maximum a rozhodli utkání dvěma krásnými góly. Hosté zahodili několik šancí, víceméně brankář domácích Vojáček se při svém posledním domácím utkání předvedl ve výborné formě. Fotbalová kvalita však byla na kopačkách domácích, kteří zvítězili zcela zaslouženě.

Ohlas :

Téměř povinné vítězství se na domácím hřišti vydařilo a mužstvo potvrdilo na 100% moje slova publikované v páteční prognóze. Spokojenost.

Sestava ŽSK : Vojáček - O. Rychnovský (71. Filip), Kunášek, Culek, Kalina - O. Vančura, J. Vančura, Král (71. V. Rychnovský), Karvai (62. Petr) - Forman, Luňáček

Setsava Dolní Újezd : Klusoň - Frank, Kučera, Částek, Mandlík, Vomáčka M., Frňka (75. Heinisch),Čejka, Fulík, Vomáčka J. (Klejch), Kabrhel (57. Novák)

Řekli před : Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice : Rádi bychom po domácí prohře (Bítovany 0 : 2) napravili svoji reputaci a plně bodovali - hlavně s ohledem na naše příznivce. Víme, že Dolní Újezdu jde o hodně a nechá na hřišti všechno. O hodně jde ale i Valům, Libchavám a částečně i Starému Hradišti. To si ale musí vyřešit ohrožená mužstva sama a na hřišti. Z loňské sezóny a pádu z krajského přeboru tuto situaci dobře známe, hodně jsme se přiučili a mrzí mne, že některé poznatky jsou silně negativní a zavádějící. Právě proto hráči určitě přistoupí k utkání zodpovědně a nedají nikomu záminku ke spekulacím o možném průběhu utkání, které některé "hodně přemýšlivé" napadají. Kluci si mohou s klidnou hlavou zahrát fotbal, protože naše předsevzetí o umístění v klidném středu tabulky již splnili. Všechny příznivce třemošnické kopané na sobotní utkán srdečně zveme

Článek poslal T. Jambor

.

Řekli před : Třemošnice - Dolní Újezd

vloženo 6. 6. 2013 17:10 h.

ObrazekTomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice : Rádi bychom po domácí prohře (Bítovany 0 : 2) napravili svoji reputaci a plně bodovali - hlavně s ohledem na naše příznivce. Víme, že Dolní Újezdu jde o hodně a nechá na hřišti všechno. O hodně jde ale i Valům, Libchavám a částečně i Starému Hradišti. To si ale musí vyřešit ohrožená mužstva sama a na hřišti. Z loňské sezóny a pádu z krajského přeboru tuto situaci dobře známe, hodně jsme se přiučili a mrzí mne, že některé poznatky jsou silně negativní a zavádějící. Právě proto hráči určitě přistoupí k utkání zodpovědně a nedají nikomu záminku ke spekulacím o možném průběhu utkání, které některé "hodně přemýšlivé" napadají. Kluci si mohou s klidnou hlavou zahrát fotbal, protože naše předsevzetí o umístění v klidném středu tabulky již splnili. Všechny příznivce třemošnické kopané na sobotní utkán srdečně zveme

.

1. A třída (24. kolo) - Remíza v Březové n. S.

vloženo 2. 6. 2013 8:39 h.

ObrazekDospělí 1. 6. s mužstvem Březová nad Svitavou.
Březová n. S. - ŽSK Třemošnice - 2 : 2 (2:1)
Branky : 40.. J. Luňáček, 55. Král

Domácí se netají ambicemi na postup z nějaké případné čelní pozice a utkání pojali jako jedno z klíčových. Jenže Třemošnice dorazila k utkání už jen bez dvou zraněných hráčů ( Rychnovský V. a Forman) a téměř dvě třetiny
utkání byla tím lepším mužstvem na hřišti. Již ve 4. minutě nastřelil Vančura O. tyč, potom se zaskvěl výbornými zákroky v bráně hostí Luňáček K.. Jak už je ve Třemošnici zvykem, po zbytečném faulu na levé straně pokutového území opět trestný kop na přední tyč a vedení domácích 1:0. Za 7 minut na to rozehráli domácí rychle další trestný kop, a nežli tuto situaci třemošničtí hráči zaregistrovali, lovil Luňáček druhý gól za své sítě. Třemošnice hrála a domácí stříleli góly. Naštěstí se ve 40.minutě trefil krásnou křížnou střelou (angličanem) ze 25 metrů Král a Třemošnice byla opět ve hře. Ve druhé půli došlo k prohození postů mezi Kalinou a Culkem. Toto bylo klíčové rozhodnutí trenéra Petříčka. Hra Třemošnice již byla v obraně lépe organizována a v 55. minutě Luňáček J. zaslouženěvyrovnal. V dalších slibných situacích již nebyla koncovka tak kvalitní a proto utkání skončilo pro domácí šťastně remizou. Hrálo se za vytrvalého deště a trojice rozhodčích odvedla solidní výkon. Domácí ještě dlouho po zápase nemohli vydýchat tento pro někomplikující výsledek. Ale když se podíváme na výsledky v ostatních utkáních o postup a záchranu, tak nemusí být tak zklamaní. Nějak tomu nerozumím. Buď nikdo nechce postoupit, nebo spodní týmy tabulky o 100% zvýšili svoji kvalitu. Nebo taky ....... ???!!!

Sestava Březová : Kavalír, Pernica, Kobylík, Rada, Stupka, Müler, Václavek, Klimeš ( 75. Fadrný), Prokeš, Martínek, Látal

Sestavy ŽSK Třemošnice : K. Luňáček - O. Rychnovský, Kunášek, Kalina, Culek - Král (77. Karvai) , J. Vančura, Šindelář, O. Vančura - Šebek, J. Luňáček

Článek poslal T. Jambor

.

1. A třída (23. kolo) - Prohra s TJ Bítovany.

vloženo 26. 5. 2013 21:59 h.

ObrazekDospělí 26. 5. s mužstvem TJ Bítovany.
ŽSK Třemošnice - TJ Bítovany - 0 : 2 (0:1)
Branky : 25. Kopecký, 73. Koráb

Zasloužené vítězství hostí, kteří to však neměli v utkání nijak lehké. Domácí v 15. minutě neproměnili Šebkem "tutovku" a hosté svou druhou šanci ve 28. minutě proměnili J.Kopeckým. Tato skutečnost dala v dalších minutách utkání tvář. A pokuď porovnáme počet šancí ( 3 : 6 ), tak je výsledek spravedlivý.
Na druhou stranu vyvstává otázka, proč tak dobré mužstvo jaké bezesporu v Bítovanech nyní je, musí být ještě jištěno "třetí stranou". Obsazení chrudimskými rozhodčími a jejich "podivný" výkon jednoznačně kvalitě utkání neprospěl.

Sestava ŽSK : Vojáček - O. Rychnovský, Kunášek, Kalina (78. Karvai), Culek - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář (70. Brom ), Král (68. Nepovím) - Šebek, Luňáček

Setsava TJ : Augustin - Hýl, Hromádko, Čechlovský, Tichý - Kopecký J., Vágner (75. Mihulka), Koudelka, Slováček - Koráb, Kopecký L. (76. Mareš)

.

Prohra v semifinále poháru předsedy.

vloženo 21. 5. 2013 22:39 h.

ObrazekDospělí 21. 5. s mužstvem SK Vysoké Mýto.
ŽSK Třemošnice - SK Vysoké Mýto - 0 : 3 (0:1)
Branky : 9. Benda, 70. Chadima, 80. Sklenář

Pohárové semifinalové utkání s SK Vysoké Mýto se nám nepovedlo dovést k postupu do finále. Nevadí. Hosté nic nepodcenli a do Třemošnice přijeli pořádně nažhaveni. Již v 9. minutě vstřelili po standartní chybě třemošnických hráčů na přední tyči ( pokolikáté v sezóně?) vedoucí gól a také jediný v první půli. Šanci na vstřelení druhé branky jim ještě před přestávkou nabídla svojí hrubkou nestandartní stoperská dvojice domácích (Culek - Kalina), ale samostatný nájezd z téměř půlky hřiště na Vojáčka hostující hráč odmítl proměnit.
Ve druhé půli se domácí nadechovali k náporu a možnému vyrovnání. Ovšem další hrubka stopera Culka znamenala druhý gól v domácí síti a téměř rezignaci na úspěšný výsledek. V závěru již bezmoc domácích, kteří prostřídal "na zkušenou" dorostenci, potrestal gólem na 0 : 3 Sklenář brankou do prázdné brány. Pěknou střelou se v závěru utkání prezentoval Filip, ale brankář hostí bravůrně střelu zlikvidoval.Bez stoperů se fotbal hrát nedá, a alternující hráči z pozice krajních beků na tento post prostě nestačí. Potom musí na kraji obrany následně zaskakovat i brankář Luňáček.

ŽSK Třemonice : Vojáček - K. Luňáček  (77. Karvai), Culek, Kalina (77. Filip), Nepovím - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář (81. Jelínek), Král (70. Brom) - Šebek, J. Luňáček

SK Vysoké Mýto :
Černík, Pecháček (66. Valášek), Žák, Kráčmer, Chadima, Konečný (73. Dopstál), Podmajerský, Benda (58. Sklenář),Sedlák (86. Svatoš), Kopřiva, Dvořák

.

1. A třída (22. kolo) - Výhra v Zámrsku.

vloženo 19. 5. 2013 16:39 h.

ObrazekDospělí 18. 5. s mužstvem SK Zámrsk.
SK Zámrsk - ŽSK Třemošnice - 2 : 3 (2:1)
Branky : 33. a 89. Brom, 82 Forman

V prognóze na tento zápas jsem uvedl, že lavička marodů se uvolňuje. Opak byl pravdou a do Zámrsku jsme odjeli bez 9 hráčů A mužstva. Ovšem nikdo z nás nečekal, že dorostenci předvedou tak kvalitní výkon. Přitom
někteří měli v nohách páteční dohrávku a sobotní dopolední zápas. Nicméně se projevila výborná práce trenéra dorostu Šindeláře. Hráči doslova a do písmene plnili pokyny trenéra Petříčka a výsledek byl odměnou. V celém zápase byli naši hráči tím lepším týmem. Skóre otevřel ve 33. minutě výborně hrající Marek Brom (´96). Domácí se dostali do hry dvěma slepenými brankami ve 42. a 44. minutě hry. Našim hráčům se zaslouženě podařilo v 82. minutě vyrovnat Formanem a vítězství zařídil opět po krásné akci Formana Brom. Domácí, až na jednu akci byli ve druhé půli, celkem neškodní. Celé mužstvo,nazvu-li ho "mládežníků", dirigoval skvěle O. Vančura a Kunášek. Do obrany musel nastoupil i brankář Luňáček. Jen pro zajímavost : Marek Brom (´96), Martin Filip (´95), Miroslav Šindelář(´95), Jakub Jelínek (´96), Robert Pumer(´96). Ještě bych chtěl poděkovat několikačlenné fanouškovské skupině,která opravdu připravila mužstvu ovace za předvedený výkon.

Z utkání mám výborný pocit a už poněkolikáté opakuji, že o fotbal ve Třemošnici nemám v několika dalších ročnících obavy. Nemám namysli, že bychom kopali nějakou extratřídu, ale1.A popřípadě 1.B je dle mého názoru s tímto "podhoubím" zajištěna. A kdyby náhodou ;-) ...? Nyní nás čeká soupeř nejsilnější, a to Bítovany. Z jarní části sezóny mám smíšené pocity z přístupu některých hráčů, takže si nedokážu ani tipnout, kdo bude a kdo nebude připraven na sobotní utkání sezóny. Ale jedno je jisté. Můžeme hrát v pohodě, jelikož klidné vody středu tabulky jsou jižzajištěny. A to jsme před sezónou všichni chtěli.

Sestavy ŽSK
: Vojáček - Luňáček K.,Kunášek, Kalina, Filip (69. Pumer) - Jelínek, J. Vančura, Šindelář, Forman - Brom, Lipenský

.

1. A třída (15. kolo) - prohra v dohrávce.

vloženo 15. 5. 2013 21:48 h.

ObrazekDospělí 15. 5. s mužstvem Heřmanova Městce.
Heřmanův Městec - ŽSK Třemošnice - 3 : 1 (2:0)
Branky : Šebek

Třemošničtí hráči vlastní nedisciplinou v první půlce a v 10 minutách druhé půle darovali domácím vítězství. Tři standartní situace a nedůslednost v řadách
hostí pro ně znamenala 3 góly v síti Luňáčka. Marné, že od 65. minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo, když převaha přinesla pouze snížení Šebkem z pokutového kopu. Utkání nevalné úrovně zaslouženě strhli na svou stranu domácí, kteří produkovali jednoduchý fotbal překopávanými míči na útočníky bez jediné mezihry. Opět nezklamali dorostenci Šindelář a Jelínek. Možná by si někteří hráči z jejich přístupu mohli vzít ponaučení.

Sestava : K. Luňáček - Král, Culek, Kunášek, Kalina - Lipenský (65. Jelínek), J. Vančura, Šindelář, Forman - Šebek, J. Luňáček

Zámrsk :

Na utkání v H. Městci musíme rychle zapomenout a snažit se dovézt kladné body v sobotu ze hřiště v Zámrsku. Máme indície, že Zámrsk ještě nechce hodit "flintu do žita"a pokusit se téměř o záchranářský sci-fi scénář. Proto očekáváme těžký boj o tři body. Snad se uvolní marodka. Na hřišti v Heřmanově Městci bylo jasně znát, jak chybí bratři Rychnovští a jak je pro mužstvo důležitý další "srdcař" Ondra Vančura. Uvidíme.

TJ.

.

1. A třída (21. kolo) - Výhra nad Starým Hradištěm.

vloženo 12. 5. 2013 12:18 h.

ObrazekDospělí 11. 5. s mužstvem Staré Hradiště.
ŽSK Třemošnice - Staré Hradiště - 3 : 0 (1:0)
Branky : 22. Šebek, 64. Forman a 84. J. Luňáček

Na podmáčeném terénu se hrál pohledný bojovný zápas. V úvodu utkání měli mírnou převahu hosté. Ta byla naštěstí pouze platonická. Tomu ovšem udělal rázný konec dalekonosnou střelou Šebek - 1 : 0. Poločas se dohrál víceméněve středu hřiště. Do druhé půle nastoupili domácí se snahou rozhodnout utkání a také hned ve 46. minutě mohli skórovat. Ostrostřelec Luňáček však nepřekonal v souboji z očí do očí hostujícího gólmana. V 64. minutě krásnou přihrávkou uvolnil Šebek Formana a ten nezaváhal - 2 : 0. Další svou šanci v 70. minutězahodil Luňáček. Napotřetí se již nemýlil a v 84. minutě usměrněnou hlavičkou zakončil skóre utkání. Hosté bojovali, ale Luňáčka v bráně za celý zápas téměř nijak vážněneohrozili. Dalším pozitivem jsou oba střídající dorostenci. Ti v závěru utkání dostali od trenéra Petříčka šanci ukázat, že nám zraje další fotbalová generace. Vůbec nezklamali, naopak zapadli do rozjetého mužstva zcela suveréně.

Ve středu zajíždíme k dohrávce do Heřmanova Městce. Nevíme, zda se všem hráčům podaří dorazit včas ze škol a zaměstnání - většinou z Prahy a jednou z Olomouce.Na marodce zústávají oba bratři Rychnovští a Vojáček. Ale dorostenci dokazují( ti shodou náhod v sobotu v Bažantnici zvítězili 3:0), že jsou schopni mužstvo doplnit. V každém případě neprodáme favoritovi z Heřmanova Městce na hřišti v Bažantnici svou kůži lacino. Radi bychom potvrdili stoupající formu a střelecky se prosadili.

Třmošnice : K. Luňáček - Král, Culek, Kunášek (86. Krátký), Kalina - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář (80. Nepovím), Forman - Šebek, J. Luňáček

TJ Staré Hradiště :
Hlavatý, Hejhal, Stefanov (76. Kasal), Hanáček, Petterle, Holubec, Hýsek, Baudyš, Oulický, Vykoukal, Götz

TJ.

.

1. A třída (14. kolo) - Výhra nad Letohradem B.

vloženo 8. 5. 2013 21:30 h.

ObrazekDospělí 8. 5. s mužstvem FK OEZ Letohrad B.
ŽSK Třemošnice - Letohrad B - 8 : 0 (4:0)
Branky : Luňáček 3, Šebek 2, O. Vančura 2, Forman

Třemošnice, konečně (dohrávka 14. kola) s uzdravenými Luňáčkem J. ( 3 góly a 2 asistence) a Rychnovským V., předvedla výborný výkon a s chutí rozstřílela mužstvo Letohradu. Z počátku to však tak jednoznačně nevypadalo. Hosté z Letohradu totiž za stavu 1 : 0 trefili "spojnici" a měli několik dobrých příležitostí. Ovšem domácí krutě trestali každou chybu hostí. Od stavu 3 : 0 bylo na hřišti už jen jedno mužstvo. Doufejme, že volání o uzdravení části klíčových hráčů bylo vyslyšeno a v sobotu mužstvo zopakuje tento výkon s mužstvem Starého Hradiště. Pochvalu si ovšem zaslouží celé mužstvo,
které tentokrát šlapalo na 100%.

Góly : 9. a 22. Vančura O., 30. a 40. Šebek, 55., 59. a 65. Luňáček J., 73. Forman

Třemošnice : K. Luňáček K. (75. Benda) - Culek, V. Rychnovský, Kunášek, Kalina - O. Vančura, J. Vančura (66. Jelínek), Šindelář,Forman - Šebek, J. Luňáček (69. Charvát)

Letohrad B :
Satoria, Černohorský, Roček (46. Uhlíř ), Peřina,Černohous, Šponar, Pokorný, Svoboda, Kabourek, Ordoš ( 46. Wendl ), Pačínek

.

1. A třída (20. kolo) - Prohra na hřišti SK Pardubičky.

vloženo 5. 5. 2013 9:40 h.

ObrazekDospělí 4. 5. s mužstvem SK Pardubičky.
SK Pardubičky - ŽSK Třemošnice - 3 : 2 (1:0)
Branky : Šebek, O. Vančura

Pokuď chceme pomýšlet na úspěch na hřištích soupeřů, musíme ovšem odjíždět v maximální míře hráčsky zajištění. Omluvu (ještě velice diskutabilní) od hráče nelze příjmout přece v den zápasu. Mám tím na mysli největší příčinu neúspěchu. A to zranění jediného brankáře Vojáčka za stavu 0:0. To bylo příčinou dvou obdržených gólů. Druhou příčinou byl ( a v letošní sezóně to je snad podruhé, co si stěžujeme) jednostranný metr rozhodčího. Dále se k tomu nechci vyjadřovat. Samotné utkání mělo kvalitu. Hráči bojovali a na hřišti byli tím lepším týmem. Bohužel v závěru první půle (38. min.) se "dokulil !" tečovaný balón za záda limitovaného Vojáčka. V 60. minutě nikým neobsazený Poláček na přední tyči střílí druhý gól - stane se. V 68. min. Šebek střílí gól z přímého kopu a snižuje na 1:2. V 78. minutě pan rozhodčí Škorpík "vymýšlí" penaltu a tu Poláček lehce proměňuje. V 90. min. ještěsnížil O. Vančura na 2: 3 z našeho pohledu. Třetí brance ovšem opět předcházela situace, kdy Vojáček zcela neschopný kopnout do míče, provedl to nejhorší a nepopsatelnéřešení. Nicméně o pokutový kop se evidentně nejednalo. Na druhé straně ve stejné situaci píšťalka rozhodčího mlčela.

Sestavy ŽSK : Vojáček - Lipenský (Karvai), Culek, Kunášek, Kalina (Jelínek) - Vančura O.,Vančura J., Šindelář (68.Jarkuliš), Král (81.Kodeš), Forman-Šebek

.

1. A třída (19. kolo) - Prohra s MFK Chrudim C.

vloženo 28. 4. 2013 13:49 h.

ObrazekDospělí 27. 4. s mužstvem MFK Chrudim C.
ŽSK Třemošnice - MFK Chrudim C - 0 : 3 (0:1)
Branky : 16. Meduna, 75. Holub, 83. Dastych

Domácí nastoupili proti vedoucímu týmu tabulky ve velmi oslabené sestavě. To se muselo, s ohledem ke kvalitě soupeře, zákonitěprojevit. Bez obou bratrů Rychnovských, střelce J. Luňáčka, Lipenského, Petra a Jarkuliše byl trenér Petříček nucen pozvat na výpomoc dorostence.  Celtik hned od začátku nastoupil na domácí rychlou kombinací a ohromnou pohyblivostí svých útočníků. To jim přineslo v 16. minutěvedení, když domácí stopeři dávali přednost v odehrání míče do bezpečí jeden druhému. Toho využil Meduna a tvrdou střelou z malého čtverce pod břevno nedal Luňáčkovi žádnou šanci. Domácí si za celý první poločas nevytvořili žádnou jasnější šanci. K velkému obratu mohlo dojít po přestávce. To domácí zatlačili Celtik na vlastní půlku a vytvořili si v rozmezí 54. až 61. minuty tři gólové šance. Jednu velkou zahodil Forman v 54. minutě, když z úrovně velkého vápna zcela osamocen trefil jen brankáře. Ovšem tu největší spálil Král, který postupoval sám na brankáře, ale překonat se mu ho nepodařilo. Pravidlo " nedáš - dostaneš" se opět potvrdilo. Holub střelouz 25 metrů nachytal Luňáčka v nedbalkách a dílo bylo dokonáno. Po tomto gólu se dostali do hry všichni povolaní dorostenci, kteří v těžké pozici v žádném případě nezklamali. V závěru už jen hosté snadno korigovali výsledek na 3 : 0 gólem Dastycha. Utkání se muselo divákům líbit. V nastoleném rychlém tempu se hrálo celých 90 minut.

Sestava ŽSK : Luňáček - Karvai (77. Oswald), Kunášek (83.Charvát), Culek, Kalina - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář (65. M. Kodeš), Král - Šebek, Forman (77. Jelínek Jakub)

Setsava MFK : Kudláček, Krystl, Zeman, Zíta, Veselský, Meduna (86. Šibrava), Andrle, Kovář (65. Mervart), Dastych, Holub, Mlynka (80. Hrstka)

Řekli před :
Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „V tomto kole nás čeká nevyzpytatelný, o to více nebezpečný soupeř.Na jaře podává mužstvo trenéra Hlavatého výkony, které někdy přivádějí v úžas ( porážka Valů 8:2) a na druhou stranu k podivení (domácí prohra s Letohradem B 2:3). Nicméně nás čeká zápas s jednoznačně nejmladším mužstvem v soutěži. Pokuď mne počty neklamou a pominu-li matadora Martina Holuba (39), tak poslední základní sestava "Celtiku" měla věkový průměr 20,3 let a střídající hráči ho ještěsnížili. Navíc nám bude chtít soupeř vrátit naše podzimní vítězství na hřišti v Chrudimi. Stále nám chybí střelec Jirka Luňáček ( naštípnuté nártní kůstky z likvidačního zákroku v zápase s Libchavami ), se zády laborující O. Rychnovský a dlouhodobě zraněný V. Petr.

Všechny příznivce fotbalu pod Železnými horami zveme v sobotu 27. 4. (17.00 hodin) k tomuto určitě zajímavému utkání.

.

1. A třída (18. kolo) - Výhra v Srchu.

vloženo 21. 4. 2013 21:11 h.

ObrazekDospělí 20. 4. s mužstvem Titanic Srch.

Titanic Srch - ŽSK Třemošnice - 2 : 3
(1:1)
Branky : 20. (P), 69 a 78 Šebek

V pěkném prostředí na hřišti Srchu předvedli třemošničtí fotbalisté velice povedený výkon. Ovšem vítězství si komplikovali zbytečně obdrženými góly.
Již v 7. minutě po nedorozumění ve středu hostující obrany šli domácí do vedení. Třemošničtí tlačili a ve 20. minutě byl faulován všestnátce pronikající Forman. Nařízenou penaltu jistě proměnil Šebek. Druhá půle začala opět velikým tlakem ŽSK. Ovšem paradoxně snad z prvního útoku domácích v 63. minutě skončil centrovaný míč k udivení všech přítomných za zády Vojáčka. Kvalita výkonu hostujících hráčů se ale musela projevit. K velkému obratu zavelel v 69. minutě Šebek, když si parádně naskočil na centr z rohového kopu a hlavičkou pod břevno nedal brankáři domácích žádnou šanci. A v 78. minutě opět Šebek zakončuje pěknou kombinační akci a obrací výsledek na stranu ŽSK. Hosté podali pěkný kolektivní výkon, ze kterého ale přece jen vyčnívá ten Šebkův a jim vstřelený hattrick. Na marodce zůstává stále kanonýr Luňáček Jirka, Ryhnovský O., Petr V. a školní povinnosti si plnil Šindelář.

Třemošnice : Vojáček - Culek, V. Rychnovský, Kunášek, Kalina - Forman, J. Vančura, Král (86. K. Luňáček), O. Vančura - Šebek, Lipenský (75. Karvai)

Řekli po utkání :

Rostislav Němeček, trenér Srchu : „Sportovně musím přiznat, že Třemošnice byla lepší a vyhrála zaslouženě. Byla pohyblivější a hlavu nám motala i ve hře s míčem. Všude jsme byli o krok později. Přestože jsme dvakrát vedli a doma to měli udržet, soupeř měl ve svém středu rozdílového hráče. A to Šebka. Ten využil všechny svéšance a skolil nás hattrickem.".

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice:
„Naši hráči podali pěkný kolektivní výkon, ze kterého ale přece jen vyčnívá ten Šebkův a jim vstřelený hattrick. Na marodce zůstává stále kanonýr Jirka Luňáček, O. Rychnovský, V. Petr a školní povinnosti si plnil Šindelář."

.

1. A třída (17. kolo) - Výhra nad TJ Svitavy B.

vloženo 15. 4. 2013 19:51 h.

ObrazekDospělí 13. 4. s mužstvem TJ Svitavy B.

ŽSK Třemošnice - TJ Svitavy B - 2 : 1
(1 : 0)
Branky : 43 a 89 Šebek

Konečně se to pověstné „štísko" otočilo na stranu Třemošnických. Celý zápas byl odehrán téměř na polovině Svitav, ale opět pouze jeden vytěžený gól v první půli, kdy po krásné kombinaci zakončoval Šebek. Ve druhé půli jediná ani ne šance (přetažený centr na zadní tyč) skončila v domácí síti (podobně jako v utkání s Libchavami téměř jako přes kopírák. Naštěstí Šebek utěšenou střelou ze 20 m v 89. minutě zajistil tři body.

Třemošnice : Luňáček - O. Rychnovský, V. Rychnovský, Kunášek, Culek - Forman (53. Lipenský), Král, J. Vančura (66. Jarkuliš), Šindelář (90. Oswald), - O. Vančura, Šebek.

.

1. A třída (16. kolo) - prohra doma.

vloženo 8. 4. 2012 16:11 h.

ObrazekDospělí 6. 4. s mužstvem TJ Sokol Libchavy.

ŽSK Třemošnice - TJ Sokol Libchavy - 1 : 2 (1 : 0)
Branky : Kunášek

První utkání letošního jara Třemošničtí jednoznačně nezvládli. Rozhodnutí mělo padnout již v první půli, kdy se hrálo jenom na půlce soupeře. Domácí ale vytěžili z tohoto tlaku pouze jednu branku, a to v 5. minutě, kdy po rohovém kopu skóroval Kunášek. Další šance Luňáčka, Šindeláře a O. Vančury bravurně zlikvidoval výborný brankář hostí a další šance hráči Třemošnice špatně řešili. Vstup do druhé půlky se jim nepovedl a v 54. minutě po zbytečném faulu Kunáška byl nařízen přímý kop asi z 25 metrů. Smolně tečovaná střela Dostála zdí skončila za Vojáčkovými zády 1:1. Třemošničtí opět zaveleli k velkému tlaku, ovšem bez efektu. Trest přišel s chybným rozhodnutím hlavního sudího 8 minut před koncem, který neodpískal jasný faul na Luňáčka, a nehrající obraně se ocitl za zády (v ofside ?!) hráč hostí Lžíčař a ten lehce skóroval nepochopitelné. Za zmínku ještě stojí neodpískaný jasný faul na Šebka v šestnáctce hostí. Ti si přijeli pro bod a odvezli si oba. Slovy klasika: „Fotbal nemá logiku" zvítězil antifotbal nad fotbalem.

Třemošnice : Vojáček – O. Rychnovský, V. Rychnovský, Culek, Kunášek – Král, Šindelář (66.  J. Vančura), Lipenský (52. Forman), O. Vančura - Šebek, J. Luňáček

Libchavy : Kollert – Borovička, Dostál, Karpíšek, Louda - Machálek (46. Paukert) , Kopfštein, David, Martinec – Lněnička (49. Lžíčař, 83. Vaňous), Blažek