KP 30.kolo:A mužstvo remizovalo s Žamberkem

Obrazek Utkání 30. kola Krajského přeboru se hrálo 18. 6.
 ŽSK Třemošnice - 1. FC Žamberk - 1 : 1 (0:0)

Branky : Hanousek

Utkání se odehrálo přesně podle předpokladů. Domácí měli výraznou převahu a hosté předváděli hlubokou defenzívu. Před pokutovým územím vytvořili dobře organizovanou obrannou hráz, ke které připojili nesmírnou obětavost (vždyť hráli o všechno). I přes tento fakt si domácí vytvořili několik šancí zvláště v I. půli, které však neproměnili. Hosté spoléhali na ojedinělé brejky a dostali se do vedení po ojedinělé standardní situaci, kdy míč hlavou tečoval do sítě brankáře Vojáčka v 79. minutě Šponar. Třemošnickým se podařilo rychle vyrovnat v 82., kdy se trefil kanonýr Hanousek z přímého kopu.

Přestože domácí měli v závěru enormní tlak se snahou strhnout vítězství na svoji stranu (a pomoci tak Stolanům), hosté neutuchající obětavostí remízu ubránili a mohli oslavovat záchranu v KP. Radost je i na straně domácích, neboť konečné umístění na 3. místě je historickým úspěchem třemošnického fotbalu. Před utkáním došlo k milé události. Domácí funkcionáři, hráči a příznivci pogratulovali novomanželům Hanouskovým, kteří v pátek 10. června uzavřeli sňatek a popřáli jim hodně štěstí, radosti, porozumění a vzájemné tolerance.

Branky: 82. Hanousek – 79. Šponar.

Třemošnice: Vojáček – O. Rychnovský, Kalina, Kunášek (87. Hluchník), Culek – J. Vančura, V. Rychnovský, O. Vančura (64. Lebduška), Kutílek (87. Smutný) – Hanousek, Šebek.
Žamberk: Saňák – Ulvr, Šponar, Kašpar, Šebrle – Cvik, Plundra, Pavelka (90. Pešek), Jírů (14. Rous, 87. Dvořák) – Bartoň, Huška

Článek z utkání ze stránek 1. FC Žamberk - zde

.

KP 29. kolo : A mužstvo vyhrálo venku.

Obrazek Utkání 29. kola Krajského přeboru se hrálo 11. 6.
 TJ Svitavy - ŽSK Třemošnice - 2 : 3 (1 : 1)

Branky : 62. a 64. Hanousek, 30. O. Vančura

Přímý souboj o 3. místo tabulky nabídl divákům zajímavou podívanou. Po vyrovnaném začátku otevřel po půlhodině brankový účet hostující O. Vančura, ale Čížkovi se podařilo gólem „do šatny“ srovnat krok na 1 : 1.

Osudem Svitav byl ve druhém poločase třemošnický kanonýr Hanousek, který se trefil dvakrát během dvou minut a nováček KP ze Železných hor mohl jásat. Radost mu nezkazil v 74. minutě ani Ovad, který pouze korigoval na 2:3. Domácí přes velkou snahu v závěru nezachránili ani bod.

Branky: 43. Čížek, 74. Ovad – 62. a 64. Hanousek, 30. O. Vančura.

Svitavy: Lampárek – Zatočil, Kroulík, Uhlíř, Horák – Brůna, Valta, Novák, Čížek – Ovad, L. Urban.
Třemošnice: Vojáček – O. Rychnovský, Kalina, Culek, J. Vančura – V. Rychnovský, Kutílek, Kunášek, O. Vančura – Šebek, Hanousek.

Článek převzat z  Chrudimského deníku.

.

KP 28. kolo : A mužstvo porazilo Poličku.

Obrazek 28. kolo Krajského přeboru se hrálo 4. 6.  od 17 h.
 ŽSK Třemošnice - SK Polička - 3 : 1 (1 : 1)

Branky : 7. Kutílek, 50. a 80. Hanousek

V předposledním domácím vystoupení jsme přivítali sympatické mužstvo z Poličky. Utkání mělo být bezstarostné, pohledné a gólově plodné. To se opravdu podařilo. Soupeři chybělo několik zvučných jmen (Opina, Švec), ale i naše mužstvo nebylo kompletní ( J. a O. Vančurové, Škopek).
Zápa začal v úmorném dusnu poměrně svižně. Naši hráči měli dobrý pohyb a konečně také vyšlo několik kolmic, hlavně z kopaček Lebdušky. Jedna z nich v 7. minutě byla gólová. To si na jeho kolmici naběhl Kutílek, v běhu perfektně zpracoval míč a krížnou střelou za tyč nedal brankáři hostí šanci - 1:0. V 8. minutě postupoval ze starny sám na brankáře Hanousek, ale gól nedal.. Ve 12.minutě po krásném Hanouskově průniku a jeho přesné nahrávce do malého čtverce byl v koncovce faulován Kutílek, ale píšťalka ,jinak dobře pískajícího sudího, Čecha mlčela. Ve 21. minutě se prvně osmělili hosté a střelu Stejskala z úrovně
šestnáctky Vojáček zlikvidoval. V tuto chvíli naši hráči polevili a dovoluji si konstatovat, že mužstvo Poličky bylo lepší. To se potvrdilo v 35. minutě, když zcela volný a nedostoupený v malém čtverci Steskal hlavou doslova prostřelil Vojáčka - 1:1. Do poločasu se již nic podstatného nedělo. Do druhé půle nastoupilo naše mužstvo opět tak, jak ho známe. Agresivně na míč a dopředu. A již v 50. minutě opět po krásné kolmici Šebka na Hanouska poslední jmenovaný s malou tečí brankáře zasunuje míč za jeho záda - 2:1. Další krásný moment předvedl Hanousek při rozehrání trestného kopu, když po jeho dalekonosném projektilu ze 30 metrů musely brankáře hostí pálit rukavice. Konečnou brankovou podobu utkání zařídil po další precizní akci Šebek - Kutílek - Hanousek opět posledně jmenovaný hráč - 3 : 1. Utkání dopadlo pro nás dobře, soupeř byl opravdu dobrý - hlavně v první půli. Ve druhé jako by mu došla "šťáva" a na naší půlce se objevil jen sporadicky.
Upřímně - představoval si někdo před začátkem sezóny, že dvě kola před koncem soutěže budeme mít na svém kontě 44 bodů, 4. místo a skalpy mužstev z mnohme větších měst ? Já ne. Bylo to spíše vroucí přání. Zbývá zápas ve Svitavách (11. června) a poslední domácí vystoupení s Lanškrounem(18. června). Proto Vás všechny zveme na toto utkání, poděkovat a zatleskat klukům za jejich výborné výkony, píli a fotbalovost. Zaslouží si to.

Sestava : Vojáček - O. Rychnovský, Hluchník, Kalina, Culek - V. Rychnovský, Kunášek, Lebduška (83. Smutný), Kutílek (83. Tyle) - Šebek, Hanousek

.

KP 27. kolo : A mužstvo hrálo v Živanicích.

Obrazek 27. kolo Krajského přeboru se hrálo 28. 5.  od 17 h.
 Sokol Živanice - ŽSK Třemošnice - 2 : 0 (0:0)

Branky :

Kdyby se hrálo 85 minut, tak jsme odjížděli domů s vědomím, že jsme měli pět vyložených šancí, šli třiktát sami na branku a vezeme si jenom bod. Takhle máme pocity stejné s tím rozdílem, že jedeme bez bodů. Domácím jsme dovolili v 86 minutě skórovat ze standartky na polovině hřiště a byl to snad jediný moment, kdy hráči propadli v souboji i v taktice. Mrzí mě to hlavně za ně, dřeli, jezdili po zadku, byli víc než vyrovnaným soupeřem i když scházeli Škopek, Šebek, Tyle, Smutný a na lavičce byl nemocný Kunášek. Ukázali obrovský charakter a dařilo se nám v rozestavení, které jsme na tento zápas připravili eliminovat nebezpečné domácí hráče. Bohužel. Myslím si však, že si diváci přišli na své a škoda, že od nás tam byli pouze Ti, kteří nám přejí a rozumí fotbalu a ne Ti, kteří na nás nevidí nic dobrého. Byl to určitě nadprůměrné utkání a pro naše hráče je to další zkušenost, proto že domácí tým disponuje výbornými hráči což bylo v sobotu vidět.

Seastava : Žďánský - O. Rychnovský, Hluchník, Kalina, Culek - J. Vančura - V. Rychnovský, O. Vančura, Lebduška, Kutílek (80. Kunášek) - Hanousek

Referát napsal M.Teplý

.

Semifinále Poháru Předsedy PKFS v úterý 24. 5.

ObrazekDospělí prohráli v semifinále Poháru Předsedy Pardubického fotbalového svazu na domácím hřišti s mužstvem FK Česká Třebová. Utkání se hrálo v úterý 24. května, od 17. hodin.

ŽSK Třemošnice - FK Česká Třebová - 0 : 0 (0 : 0)
na penalty 1 : 3

Do finále postupuje FK Česká Třebová.

.

KP 26. kolo : A mužstvo porazilo Vysoké Mýto.

Obrazek 26. kolo Krajského přeboru se hrálo 21. 5.  od 17 h.
 ŽSK Třemošnice - SK Vysoké Mýto - 3 : 0 (1:0)

Branky : 41. a 85. Šebek, 67. Tyle

V sobotu na naše hřiště zajíždělo mužstvo SK Vysoké Mýto, které se stále pohybuje v pásmu ohrožených sestupem. Proto jsme od mužstva z Vysokého Mýta čekali úpornou obranu s vidinou zisku toho nějakého bodíku, tak jak to u nás před 14 dny předvedlo mužstvo SK Chrudim.
Ale to jsme si opravdu jen mysleli. Hráči z "Mýta" předvedli velice sympatický otevřený fotbal. Rychlostní hráči na hrotu i pod hrotem (Kopecký, Matula, Čejka) nejednou zatopili našim obráncům a v jedné situaci, kdyby nezůstal míč pod nohou Kopeckého, postupoval by tento hráč sám na Vojáčka. To jsme si opravdu oddychli. Jenže...... To je přesně ono. Vždy udeřilo z našich kopaček. Sice první poločas
nebyl lahůdkou pro oko diváka. Po několika pokusech střelami ze střední vzdálenosti přišla krásná kolmá akce po ose J. Vančura - O. Rychnovský-Šebek, a náš kanonýr se v daných situacích málo kdy mýlí - asi ze třiceti metrů střílí okolo vyběhnuvšího brankáře do prázdné brány - krásný moment, 41. minuta a 1 : 0.
Druhý poločas se nesl ve stejném duchu a další dvě přímočaré kolmé akce znamenaly dva góly v soupeřově síti (Tyle,Šebek). Konečné skóre - 3 : 0 - je pro hosty z Vysokého Mýta dost krutá daň za jejich otevřený a útočný fotbal. Sám se divím, proč takové dobré mužstvo bojuje o udržení v sestupových pásmech tabulky. Z našich hráčů je možno vyzvednout výkony Kunáška, Šebka, O. Rychnovského a J.Vančury. V týmu hostí se líbili Čejka, Kopecký a Matula. V závěru ještě jeden pro mne nepochopitelný moment - názory některých diváků - i když ne skalních. Když jsme hostili mužstvo SK Chrudim tak jsme chtěli hrát fotbal a prohrálijsme - vše podle nich špatně. Nyní soupeř hrál fotbal, vyhráli jsme rozdílem třídy - opět
špatně - prý se na to nedá koukat. Prosím, napište do diskuze, jak na to máme jít. Tito fandové si neuvědomují, že stejné mužstvo hrálo před dvěma lety 1. B třídu. Nyní nastupuje proti týmům ze zvučných názvů měst (Pardubice, Svitavy, Polička, Hlinsko, Chrudim, Choceň, Holice,Vysoké Mýto, Česká Třebová, atd.), starousedlíků v soutěži, s početnější hráčskou základnou, vyšším rozpočtem a pod... A jak říká trenér Teplý : "Soupeř má taky ruce a nohy". Tak prosím o trošku soudnosti.

Sestava : Vojáček - O. Rychnovský, Kalina, Kunášek, Culek - O. Vančura
(56. Lebduška), V. Rychnovský (67. Tyle), J. Vančura, Kutílek (78. Hluchník)
- Šebek, Hanousek

.

KP 25. kolo : A mužstvo vyhrálo v Chocni.

Obrazek 25. kolo Krajského přeboru se hrálo 14. 5.  od 17 h.
 FK Agria Choceň - ŽSK Třemošnice - 1 : 3 (0:2)

Branky : 26. Smutný, 33. Hanousek, 73. Gazdík

Jsou města a hřiště, na které se každý rád vrací a těší se na utkání. To proto, že tam panuje přátelská atmosféra, nikdo nikoho neuráží a vše je příjemné. Je to také zapřičiněno tím, že oběma soupeřům jde už jen o prestižní postavení v tabulce a nemusí nic zachraňovat. Mezi tyto
soupeře patří mimo jiné (Holice, Dobříkov, Polička) i Choceň. Překrásný fotbalový stánek s luxusním trávníkem musí každého hráče motivovat k dobrému výkonu.
Obě mužstva nenastoupila kompletní. V našem týmu mimo dlouhodobě vyřazených hráčů díky zranění (Škopek, Hluchník) přibyli další pracovně zaneprázdnění hráči - O.Vančura, Šebek, Tyle, Lipenský, Jarolím. Na lavičku náhradníků museli zasednout dorostenci M. Gazdík, Oswald a M. Jablečník. A očividně si lépe s touto skutečností poradilo naše mužstvo. V 7. minutě pálil Smutný těsně nad, v 11. minutě se ocitl Hanousek v dobré šanci ale gól nedal. Kutílek v 18. minutě pálil pouze do rukou brankáře, v 19. minutě taktéž Hanousek střílí těsně vedle brány. Soupeř pohrozil po neodmávaném postavení mimo hru ve 21. minutě střelou vedle
brány. V téže minutě se konečně gólově prosadil Smutný, který potrestal
hrubku domácí obrany a po krátké malé domů přeloboval domácího brankáře 0 : 1. Ve 33. minutě byl v pokutovém území faulován Hanousek a nařízenou penaltu sám jistě proměnil - 0 : 2. A v 38. i 44. minutě zahazuje šance Vančura. Celou první půli jsme měli jistě pod kontrolou a soupeř se téměř k ničemu nedostal. Do druhé půle nastoupili domácí s jasnou snahou otočit výsledek, a tak zhruba 15. minut dostali naše mužstvo pod tlak. Z tohoto tlaku ale vytěžili pouze řadu rohových kopů a jednu nebezpečnou hlavičku mimo tyče Žďánského brány. V 58. minutě krásně pronikl do šestnácky soupeře Hanousek, ale soupeř zachránil vstřelení branky za cenu rohového kopu. Hned z protiútoku mohli domácí vstřelit branku, ale nebezpečná střela Dědiče minula naši svatyni. V 67. minutě zahodil velkou šanci střídající Gazdík 71. minuta vykřesala možnost korigovat stav utkání domácím. To se už Dědič po průniku naší obranou nemýlil a pěknou křížnou střelou snížil
stav utkání na 1 : 2. To se našim hráčům moc nezamlouvalo a výborný Gazdík při své druhé šanci, kterou mu stejně jako tu první perfektně připravil Hanousek, již nezaváhal a zvýšil vedení na 1 : 3. Zároveň tuto skutečnost neunesl domácí Lesák a za kritiku rozhodčího obdržel červenou kartu. Od té doby jsme drželi otěže utkání ve svých rukou až do konce zápasu. Naši hráči si vítězství za předvedený výkon zcela jasně zasloužili a odměnili tak i početnou výpravu našich dobře fandících fanoušků. Toto vítězství nás posunulo na 4. místo v tabulce krajského
přeboru.

ŽK : 15. Smutný, 36.Kunášek

Sestava : Žďánský - Culek, Kalina, Kunášek, O. Rychnovský - Kutílek, J.Vančura, Lebduška (64. Gazdík), V.Rychnovský- Smutný (90. Oswald), Hanousek

Referát k utkání napsal sportovní manažer A mužstva dospělých.

.

KP 24. kolo : A mužstvo hostilo SK Chrudim.

Obrazek 24. kolo Krajského přeboru se hrálo 8. 5.  od 17 h.
 ŽSK Třemošnice - SK Chrudim - 0 : 1 (0 : 1)

Branky :

Domácí prohra mrzí. Hostům se podařilo vytěžit z minima maximu a polepšili si v tabulce ve stále ještě možném jejich boji o záchranu.

Utkání začalo svižně. Víceméně ofenzivně z obou stran. V 9. minutě nejprve po chybě obrany, která vytvořila standartní situaci asi 40 metrů od brány, chyboval při jejím zahrání i brankář Žďánský a hosté se šťastnou hlavičkou Michalce ujali vedení. V tuto dobu také skončil fotbal. Hosté se zakopali před a ve vlastním vápně a za celý zápas tuto taktiku neopustili. Tato taktika se nakonec ukázala jako vítězná. Z naší strany stojí za zmínku jen hlavička Šebka jak v první, tak i ve druhé půli, do rukou brankáře Vrbky a průnik Hanouska do vápna hostí v první půli. Ostatní pokusy o zteč hostující brány si myslím byly zcela bezpředmětné. Ve druhém poločase, pominu-li nakopnuté balóny do naší obrany, se hosté kombinačně dostali na naši půlku snad jen dvakrát.V závěru utkání jsme si mohli dovolit i hru na dva obránce, to ale ke vstřelení branky stejně nestačilo.
Nemáme typologicky hráče, kteří jsou na tento způsob vedení utkání připraveni. Celý zápas jsme se pokoušeli kombinační hrou proniknout obranným valem hostí,ale to neslavilo žádný úspěch. A tak šťatní hosté z Chrudimi okradli naše mužstvo o 3 body na domácím hřišti. Utkání by slušela remíza, ale co se kopané týče, tak s přispěním pojetí hry hostí bych pasoval toto utkání do průměru B třídních zápasů. A tam už snad nechceme být.

Sestava : Žďánský - O. Rychnovský (79.Tyle), Kunášek (54.V.Rychnovský), Kalina, Culek - O.Vančura, J.Vančura, Lebduška, Kutílek(83.Smutný) - Šebek, Hanousek

.

KP 23. kolo : A mužstvo remizovalo venku.

Obrazek 23. kolo Krajského přeboru se hrálo 1. 5.  od 17 h.
 SK Holice - ŽSK Třemošnice1 : 1 (1 : 0)

Branky : 52. Šebek z penalty

Po nevydařeném utkání v Dobříkově jsme zajížděli konečně k soupeři, kterému nejde o sestup, je našim sousedem v tabulce a prakticky jde pouze o prestižní postavení v ní. Očekávali jsme konečně fotbal bez nějakých spekulací "kdo pro koho a s kým a podobně". Toto se vyplnilo a bylo se opravdu na co dívat.
Na hřiště jsme nastoupili sebevědomě, i když domácí zahrozili ve 2. minutě střelou hlavou vysoko nad bránu. V 15. minutě se prvně osmělil Hanousek střelou mimo bránu. V tu dobu jsme hráli velice pohledný fotbal. Jenže po chybě v obrané fázi v´17. minutě jsme vytvořili standartní situaci asi z 18-ti metrů pro soupeře, a ten se krásnou střelou kolem zdi nemýlil a ujal se vedení 1 : 0. Ve 26. minutě se měla pískat penalta za faul na Hanouska. Ovšem rozhodčí neposoudil tuto situaci jak bychom si přáli. Ve 26. minutě domácí brankář Lebduškovu brankovou střelu vytěsnil na břevno. V téže minutě po závaru v soupeřově šestnátce po sérii rohových kopů střílí O. Vančura těsně vedle brány soupeře. Ve 33. minutě zazvonila tyč naší branky a od ní se odrazil míč do rukou Žďánského.. Ve 38. minutě jsme neprovedli správně ofsajdovou past a soupeř nabídnutou šanci neproměnil. Od 17. minuty byl soupeř opravdu lepším, pohyblivějším i agresivnějším. Toto se trenéru Teplému povedlo po poločase eliminovat změnou taktiky. Naordinoval našim hráčům systém posunů za balónem a rychlejšímu přistupování k soupeři. Hráči začali pokyny trenéra plnit na 100% a výsledek se dostavil.. V 52. minutě Šebek proměňuje penaltu za faul na Kutílka, v 71. minutě Hanousek po samostatné akci střílí těsně vedle a v 78. minutě zahodil největší šanci Kutílek, když po chybě domácí obrany postupoval sám na brankáře. Na sekundu zaváhal a pak již v tísni šanci neproměnil. Domácí ve druhém poločase neměli ani jednu vážnější šanci ke skórovánía co je ještě potěšující - nedostali se vůbec do hry. Škoda neproměnění jedné ze dvou "loženek". I tak jsme po předvedeném výkonu odjížděli domů spokojeni,dělba bodů byla spravedlivá.
V přátelském prostředí předvedla trojice rozhodčích ( hlavní Halda, asistenti Obajdin a Suchomel) solidní výkon, který ani jednu stranu nepoškodil.

ŽK : 35. Lebduška

Sestava : Žďánský - O. Rychnovský, Kunášek, J. Vančura, Culek - O. Vančura, Lebduška (K), V. Rychnovský, Kutílek (83.Tyle) - Šebek, Hanousek (89. Smutný)