Jdi na obsah Jdi na menu

Výsl. zimní příprava / dospělí

.

A mužstvo prohrálo v Přelouči.

ObrazekDospělí sehráli 10. 3. od 10 hodin páté přípravné utkání na trávě v Přelouči s místním A mužstvem.

FK Přelouč - ŽSK Třemošnice - 4 : 2 (1 : 2)

Branky : Lebduška, J. Vančura

1 poločas : Vcelku dost dobrý výkon prvopoločasové sestavy - také výsledek odpovídal hře, když jsme ještě nějaké šance nevyřešili správně. Gól padl po
špatném výkopu Žďánského od brány.

Sestava 1. poločas : Žďánský - O. Rychnovský, Culek, J. Holík, Kutílek - J. Vančura, V. Rychnovský, Lebduška, O. Vančura - Šebek, Lipenský

2. poločas : Nešťastný vyrovnávací gól, když před jasným balónem do ruky Vojáček na těžkém terénu uklouzl a soupeř trestal do prázdné brány. Napravil to ovšem bravůrním chycením penalty. Potom Holík nedal "tutovku", další
šance přišli vniveč. Musíme také přiznat, že Přelouč má opravdu kvalitní mužstvo,
hlavně ve hře dopředu
.

Sestava 2. poločas : Vojáček - O. Rychnovský, Škopek, Štětina, Kutílek - Petr, Lebduška, J. Holík, Gazdík - Šebek, Smutný

.

A mužstvo vyhrálo ve Slatiňanech.

ObrazekDospělí sehráli 3. 3. od 14 hodin čtvrté přípravné utkání na trávě ve Slatiňanech s místním A mužstvem.

SK Spartak Slatiňany - ŽSK Třemošnice - 2 : 4 (2 : 1)

Branky : vlastní, Forman, Jablečník, Kutílek

Hosté ze Třemošnice přijeli k přátelskému utkání se šesti dorostenci v základu, kteří odehráli dopoledne přípravné utkání v Kutné Hoře. Jinak by ani utkání neodehráli !!! Z různých důvodů chyběl : Vojáček a Lipenský práce, Šebek nemoc, O. Rychnovský a V. Rychnovský hory, Žďánský hory, Kalina a Kunášek zraněni, Gazdík a Petr ???.

Článek převzat ze stránek Slatiňan : Přátelský zápas po podzimu posledního z 1.A třídy (náš celek) s posledním z krajského přeboru (hosté) začali lépe domácí. A poměrně brzo jsme šli i do vedení. V 5.minutě centr Myšky z trestného kopu od postranní čáry přeletěl beky hostí a následně jej usměrnil za záda třemošnického gólmana pohotový hráč (zdá se,že s velkým s čichem na góly) Vaculka – 1 : 0. Hosté byli tímto gólem dost zaskočeni. Hrál se vyrovnaný fotbal,ale většinou od vápna k vápnu. K první vyložené šanci hostí jim dopomohli naši,přesněji řečeno stoper Jeřábek. V 17. minutě chyboval nepřesnou přihrávkou Borkovi v roli „posledního“,míče se zmocnil hostující Kutílek,prohodil vybíhajícího Borka,ale naštěstí míč minul naši opuštěnou bránu. Nebýt této chyby,dlouho se žádná šance neurodila. Obrany kralovaly nad útoky. Naši dirigoval zkušený Myška,který se z útočníka přeškolil na roli stopera a nutno říct ,že se této role zhostil na výbornou – napadá mne podobná paralela jako je to s Nezmarem v Liberci. Jen tam je to nějaký „level“ výš…. K druhému našemu gólu nám pro změnu vydatně pomohl gólman hostí.který ve 28.minutě v tísni při odkopu špatně trefil míč po malé domů, balónu se zmocnil Vaculka a pohotově jej  poslal do sítě - 2 : 0. Naše vedení však bylo zasloužené,měli jsme v těchto momentech mírnou územní převahu. Už se zdálo,že do přestávky i dvougólový náskok udržíme. Jenže přišla 42. minuta a v ní malá domů Jeřábka. Náš hráč se sice snažil o to,aby míč šel na Borkovu mnohem silnější levačku,jenže zapomněl na zásadní pravidlo – a to na to,že malá domů musí jít pokud možno mimo 3 tyče. A tak se stalo,že na nerovném terénu míč přeskočil Borkovi nohu a došoural se do sítě – 2 : 1. Tento klasický vlastenec stanovil poločasový stav  2 : 1.
Do druhé půle jsme kromě brankáře vystřídali v poli 5 hráčů (hosté měli na střídání jen jednoho - až v poslední dvacetiminutovce přišel na hřiště hrající trenér Macháček). A bohužel to bylo znát. Soupeř získal převahu,hrálo se dost často na naší polovině hřiště. První příležitost k vyrovnání měla Třemošnice v 53. minutě. Trestný kop z 25 metrů břinkl do tyče a následně odražený míč odvrátili těsně před brankovou čarou do bezpečí naši beci. Naši už neútočili tak často jako v první půli. Výjimkou byla 62. minuta,kdy pohotově a zároveň prudce pálil z 20 metrů Sokol,brankář soupeře jeho ránu jen vyrazil před sebe,jenže nikdo z našich míč do sítě nedorazil. Škoda. Postupem času se stávala převaha Třemošnice stále zřetelnější. Ale své šance či pološance nedokázali jejich hráči dotáhnout do gólové koncovky – vinou buď nepřesného či málo důrazného zakončení. A tak si Švadlenka držel (a nakonec ze všech 4 brankářů i udržel) čisté konto. Sotva jej však vyměnil náš třetí gólman Vincenci,vyrovnání přišlo. V 73. minutě si totiž před naším vápnem připravil ke střele míč Forman a povedlo se mu balón ze 23 metrů trefit takřka nechytatelně k tyči – 2 : 2. Naši pak naposledy zahrozili v 83.minutě,kdy pálil prudce i přesně ze 12 metrů Trňák,ale brankář hostí jeho pokus kousek před brankovou čarou zpacifikoval (byť s problémy a vleže…). Závěr zápasu patřil hostím,kterým se podařilo dokonale otočit výsledek. V 85.minutě Vincenci nejistě vyrazil centr do vápna,vyboxoval jej jen těsně před sebe a útočník hostí nás za to potrestal pohotovým gólem – 2 : 3. V předposlední minutě se naši stopeři vysunuli příliš dopředu,nechali za svými zády Kutílka,který upaloval skoro od půlky sám na nešťastníka Vincenciho,obešel jej a do prázdné brány stanovil konečný výsledek na 2 : 4. Toto skóre je pro nás kruté,většinu času jsme byli soupeři z krajského přeboru naprosto vyrovnaným soupeřem a v prvním poločase jsme jej dokonce přehrávali. Prohra se narodila vlastně až v závěrečné pětiminutovce tohoto zápasu. Utkání by asi lépe odpovídala remíza – naši byli lepší v první půli,soupeř po změně stran. (převzato ze stránek Slatiňan)

Rozhodčí : Kykal
Branky : Vaculka 2 - vlastní, Forman, Jablečník, Kutílek

Sestava Slatiňany
: Borek (46. Švadlenka, 69. Vincenci) – Málek, Jeřábek, Myška, Kovařík -  Zdražil,Trňák, Moravec, Kořínek - Kudyn, Vaculka (Sokol, Hroch, Dvořák, Tesař, Hlušička).

Sestava Třemošnice : Benda - Karvai (72. Oswald), Škopek, Štětina, Oswald (46. Macháček) - O. Vančura, Forman, Culek, J. Vančura - Jablečník , Kutílek

.

A mužstvo remizovalo v Pardubicích.

ObrazekDospělí sehráli 26. 2. od 16 hodin třetí přípravné utkání na UMT Pardubice / Ohrazenice s místním C mužstvem.

FK Pardubice C - ŽSK Třemošnice - 2 : 2 (0 : 1)

Branky : Lipenský z pen., Kutílek

Hosté se pod taktovkou nového hrajícího trenéra Rostislava Macháčka představili ve velmi dobrém světle a ukázali, že rozhodně nepatří na chvost přeborové tabulky. Domácím se v první půli nedařila tradiční kombinační hra a dlouho nemohli obranu hostů překonat. Naopak na druhé straně potrestal faul Táborského ve vápně proměněnou penaltou Lipenský - 0 : 1.

Ve druhé půli se Celtic přeci jen dostal ke své hře a hned čtyři minuty po pauze přišlo vyrovnání. Trestný kop Kudrny poslal nechytatelně hlavou k tyči Tischler - 1 : 1. Poté domácí měli jasnou převahu, ale ve finální fázi to nebylo ono. Naopak v 71. minutě ztrátu Komárka využil k brejku po pravé straně a křížné gólové střele Kutílek - 1 : 2. Deset minut před koncem došlo k zaslouženému vyrovnání, kdy se po akci dorostence Kuru prosadil zblízka se štěstím Dvořák a uzavřel na konečných 2 : 2.  (převzato z www.fotbalpardubice.cz)

.

A mužstvo prohrálo v Čáslavi.

ObrazekDospělí sehráli 25. 2. od 16 hodin druhé přípravné utkání na UMT Čáslav s místním B mužstvem.

FK Čáslav B - ŽSK Třemošnice - 2 : 0 (0 : 0)

Sesdtava : Žďánský - Culek, O. Rychnovský, Kutílek, V. Rychnovský - Lipenský, Gazdík, O. Vančura, J. Vančura - Macháček, Šebek (Petr)

.

Dospělí sehráli první přípravné utkání.

ObrazekDospělí prohráli v prvním přípravném utkání 18. 2. nad dorostem MFK Chrudim.

MFK Chrudim (dorost) - ŽSK Třemošnice - 3 : 2 (0 : 0)
Branky : Kutílek, Forman (P.)

První utkání na velkém hřišti v tomto roce splnilo svůj účel. Trenéři poznali a otestovali všechny hráče zapojené do tréninkového procesu. Hlavně všechny dorostence, kteří v žádném případě nezklamali.

Sestava 1. poločas : Vojáček - O. Rychnovský, Culek, Kalina (10. Štětina), Petr - O. Vančura, V. Rychnovský, Forman, J. Vančura - Kutílek, Šebek

Sestava 2. poločas : Benda - Oswald, Štětina, Škopek, Opočenský - Jablečník, Forman, Culek, O. Vančura - Kutílek, Žďánský  / trenéři Macháček, Polášek